Apartamenty i kwatery prywatne Split - Dalmacja

Split i Dalmacja są fascynującym, ale jednocześnie wymagającym tematem, szczególnie w tej ograniczonej przestrzeni. Wymienimy Split i wyspy Brac, Hvar, Vis i Šolta, Riwiera Makarska i Omiš. Nie zignorujemy fascynującego Splitu w głębi lądu, wybrzeża Adriatyku i magicznej dalmatyńskiej Zagory! Po pierwsze, Split, miasto o bogatej historii i urodzie, urodził się w snach cesarza Dioklecjana, by spędzić ostatnie dni swojego życi...

Wybrane apartamenty i kwatery prywatne w - Split - Dalmacja

Apartament Sea View

Makarska

od 100 €

Domek letniskowy Villa EREMITA

Brač - Milna

od 380 €

Apartamenty Neda

Živogošće

na żądanie

Apartamenty Villa Biancini

Hvar - Ivan Dolac

od 35 €

Apartamenty Providenca

Makarska

na żądanie

Apartament Sea & Beach with roof terrace

Kaštela

od 100 €

1 recenzje - 5/5
Apartamenty Leon

Tučepi

od 100 €

Apartamenty Roščić

Podgora

od 50 €

2 recenzje - 5/5
Apartamenty Ruža

Baška Voda

od 40 €

Apartamenty Makarska Centar

Makarska

na żądanie

Apartamenty Matić Tučepi

Tučepi

od 50 €

Domek letniskowy Amy

Čiovo - Slatine

od 80 €

Apartament Croeso

Seget

od 110 €

Apartamenty Villa Dalmatina

Živogošće

od 50 €

Apartamenty Mirko Stanicic

Brela

od 50 €

1 recenzje - 5/5
Domek letniskowy Villa View Makarska

Makarska

od 350 €

Apartamenty Petar Vlašić

Podstrana

od 50 €

2 recenzje - 5/5
Domek letniskowy Marin

Vinišće

od 120 €

Apartamenty Villa Antonia

Baška Voda

od 40 €

Apartamenty La Mer Adriatique

Makarska

od 100 €

1 recenzje - 5/5
Apartamenty Beachfront Sinajko

Podgora

od 50 €

Domek letniskowy Rest House Stiniva

Vis - Vis

od 200 €

Domek letniskowy Vila SanAdrija

Drvenik Mali

od 100 €

Apartamenty Vesna

Promajna

od 45 €

Apartamenty Villa D & D

Čiovo - Okrug Gornji

na żądanie

Apartamenty Villa A&D

Čiovo - Slatine

od 100 €

Apartamenty Monika

Omiš

od 40 €

Domek letniskowy Ostojić

Hvar - Zavala

od 100 €

Apartamenty Villa San

Brela

na żądanie

Apartamenty Villa Sofia

Zaostrog

od 12 €

Apartamenty Šimić

Tučepi

na żądanie

Apartamenty Bela

Čiovo - Arbanija

od 55 €

Apartamenty Marinovi Dvori

Čiovo - Slatine

od 35 €

Apartamenty Nada

Čiovo - Arbanija

na żądanie

Apartamenty Dva Labuda

Omiš

od 50 €

Split - Dalmacja (1024) - szukaj kwater prywatnych według miejsc

Przewodnik turystyczny Split - Dalmacja

Split - Dalmacja - Herb

Split i Dalmacja są fascynującym, ale jednocześnie wymagającym tematem, szczególnie w tej ograniczonej przestrzeni. Wymienimy Split i wyspy Brac, Hvar, Vis i Šolta, Riwiera Makarska i Omiš. Nie zignorujemy fascynującego Splitu w głębi lądu, wybrzeża Adriatyku i magicznej dalmatyńskiej Zagory!

Po pierwsze, Split, miasto o bogatej historii i urodzie, urodził się w snach cesarza Dioklecjana, by spędzić ostatnie dni swojego życia w rodzinnej Dalmacji. Samo miasto zostało nazwane po pałacu Dioklecjana (Spalato), zbudowanym około 300 g n.e. który jest dziś największym i najlepiej zachowanym późnym zabytkowym pałacem na świecie. W ciągu wieków to fascynujące miasto rozwinęło się wokół wzgórza Marjan. Po zniszczeniu barbarzyńców zmienił różnych władców; Bizancjum, władcy chorwaccy, Węgry, Wenecja, itd. Jednak chyba najbardziej rozpoznawalną cechą tego chorwackiego miasta jest jego specyficzna mentalność. Znany pisarz Miljenko Smoje powiedział, że jeśli będzie wystarczająco dużo dużego płótna, by pokryć cały Split, będzie to największy cyrk na świecie. Aby poznać ducha miasta i piękno jego ulic i słynnego nabrzeża, najlepiej spędzić tutaj kilka dni. Znajdziesz tu dużo miejsca do wynajęcia i szeroki wybór zakwaterowania od tanich apartamentów do pokoi i domów wakacyjnych. Najlepszym sposobem na dokonanie rezerwacji jest bezpośredni kontakt z właścicielami mieszkań, ponieważ nie ma tam kosztownej opłaty agencyjnej.

W regionie Splitu są piękne wyspy Brac, Hvar, Šolta, Vis, Drvenik. Brac jest największą środkową wyspą Dalmacji, znaną z plaży Zlatni Rat, a także licznymi pięknymi miejscami Bol, Supetar, Selca, itp. Hvar jest jednym z najbardziej znanych miejsc na świecie. Bogate i ekskluzywne życie nocne, z pięknymi kamiennymi uliczkami, mnóstwem restauracji i przystani jachtowych. Jest to także jedno z miejsc narodzin literatury chorwackiej, w którym urodził się chorwacki pisarz renesansu Petar Hektorović. Wyspa Šolta jest tajemnicą wśród chorwackich wysp. Ta piękna wyspa, zamieszkała od czasów prehistorycznych, została po raz pierwszy wymieniona pod nazwą Olyntha w IV wieku pne. Jeśli chcesz poznać rdzenne piękno wyspy Dalmacji i bez nadmiernego obciążenia nowoczesnej turystyki, a jednocześnie znaleźć tańsze zakwaterowanie poprzez bezpośredni kontakt z właścicielami apartamentów, Solta jest dla Ciebie wyspą. Wioski Nečujam, Rogač i Maslinica, a zwłaszcza słynne pola Šolta, po prostu trzeba odkryć. Wyspa Vis, jako jedna z najodleglejszych wysp, zachowała swój oryginalny urok, a przyroda pozostała zupełnie nietknięta. Tutaj możesz odkrywać liczne zatoczki i ukryte plaże, a na sąsiedniej wyspie Biševo znajdziesz znaną Błękitną jaskinię, która na pewno pozostawi Cię bez tchu

Region Split i ta część Dalmacji ma również dwie charakterystyczne i bardzo atrakcyjne riwiery, Riwiera Omis i Riwiera Makarska, które tworzą cudowne połączenie gór, czystego morza i pięknych plaż żwirowych. Omis, stare miasto piratów, znajduje się w wąwozie u ujścia rzeki Cetiny, gdzie można przeżyć różne przygody, takie jak rafting, kajakowanie i linie zip. Makarska jest starą turystką chorwacką, która co roku przyciąga dużą liczbę turystów z powodu dużych plaż żwirowych, a także sąsiednich atrakcyjnych miejscowości turystycznych: Tucepi, Podgora, Baska Voda i innych.

I wreszcie tajemniczy dalmacja Zagora! Obszar Dalmacji oddzielony od góry Kozjak (780 m npm), Mosor (1339 m), Omiš Dinara (864 m), Biokovo (1762 m) i Rilić (1160 m). Składa się z charakterystycznego krasu i małych pól, a jego piękno po prostu fascynuje. Przestrzeń ta jest miejscem, w którym powstało chorwackie państwo średniowieczne, które zawsze miało ambiwalentny związek z wybrzeżem, a jednocześnie było z nim związane i oddzielone od niego w sensie kulturowym i cywilizacyjnym. Tutaj znajdziesz stare kamienne domy wakacyjne, znacznie tańsze zakwaterowanie i nieodparte widoki na Morze Adriatyckie. Ta część Dalmacji słynie z oferty kulinarnej składającej się z tradycyjnych serów, jagnięciny, prosciutto i wina. Życzymy miłego wypoczynku w Splicie i Dalmacji!

Split - Dalmacja - Atrakcje przyrodnicze, kulturalne i turystyczne

Pałac Dioklecjana w Splicie

Pałac Dioklecjana jest jednym z najbardziej renomowanych, najczęściej odwiedzanych i najlepiej zachowanych zabytków oraz starożytnego rzymskiego budownictwa w Europie. Ponad 1700 lat temu został zbudowany przez cesarza rzymskiego Dioklecjana, który mieszkał tutaj po przejściu na emeryturę z cesarskiego tronu (od 305 do 316 pne). Został zbudowany w pięknej naturalnej zatoce, 5 km na południe od Salony (Solin), a następnie stolicy rzymskiej prowincji Dalmacji. Pałac powstał jako połączenie luksusowej willi lub letniej rezydencji cesarza Dioklecjana i rzymskiego obozu wojskowego (castrum), w którym mieszkali rzymscy żołnierze. Południowa część pałacu, która jest bliżej morza, była zarezerwowana dla cesarza i jego najbliższych sług, podczas gdy północna część z widokiem na ląd służyła rzymskiej armii i Gwardii Cesarskiej. Cały pałac to duży prostokątny budynek (około 215 x 180 metrów) z czterema dużymi wieżami na rogach, czterema mniejszymi wieżami na ścianach i 4 drzwiami z czterech stron świata.

Na miejscu pałacu w VII wieku, miasto Split zostało założone po przybyciu Chorwatów na obszarze Dalmacji. Pałac Dioklecjana służył jako idealny punkt wyjścia do rozwoju nowego miasta w Splicie, a jego mieszkańcy dokonali licznych zmian i dostosowali wiele oryginalnych budynków i murów do swoich nowych pomieszczeń mieszkalnych. Mimo to większość pałacu, budynków i murów zachowała się do dziś. Kontury Pałacu Cesarza są szczególnie widoczne z powietrza. Najsłynniejszym budynkiem jest z pewnością katedra św. Duje, dawne mauzoleum rzymskiego cesarza Dioklecjana, który później został przekształcony w kościół po prześladowaniu chrześcijan we wczesnym średniowieczu. Tuż przed katedrą znajduje się Peristil, centralny plac Pałacu, ze świątyniami podobnymi do Jowisza, który pozostał w swojej oryginalnej formie i jest uważany za jeden z najpiękniejszych europejskich zabytków. Szczególną atrakcją są dobrze zachowane piwnice Dioklecjana, które są jednym z najlepiej zachowanych kompleksów zabytkowych tego typu na świecie. Warto odwiedzić Vestibul, stare kamienne lobby z otwartą okrągłą kopułą, a także cztery bramy miejskie (Zlatna, Srebrna, Zeljezna, Mjedena), które zachwycą Cię swoim pięknem i wielkością.

Oprócz starożytnych rzymskich budynków, cały rdzeń miasta Split w obrębie murów miejskich jest bardzo interesujący, ponieważ reprezentuje typową średniowieczną i śródziemnomorską architekturę, wąskie kamienne domy i ulice, które wyglądają jak labirynt. Nic dziwnego, że cały rdzeń miasta lub cały Pałac Dioklecjana w 1979 r. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z tego powodu wielu turystów odwiedza to piękne miasto w coraz większej liczbie. Możesz znaleźć prywatne zakwaterowanie i ciekawe apartamenty w niektórych starych domach wewnątrz murów miejskich, gdzie można doświadczyć ułamka dawnej atmosfery i jak wyglądało kiedyś życie w starym rzymskim pałacu.

Pałac Dioklecjana w Splicie, Chorwacja
Pałac Dioklecjana w Splicie, Chorwacja
Pałac Dioklecjana w Splicie, Chorwacja
Kanion rzeki Cetina

Kanion Cetina to jedna z najpiękniejszych i największych atrakcji przyrodniczych w Dalmacji. Znajduje się w głębi Omišu, gdzie rzeka Cetina wpada do Morza Adriatyckiego. Kanion ma imponujące rozmiary, a pionowe skały osiągają wysokość kilkuset metrów. Rozciąga się na dolnym biegu rzeki Cetina. Ta szmaragdowo-zielona rzeka to prawdziwe krasowe piękno, które obfituje w kaskady, wodospady i przyciąga wielu miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód.

Źródło znajduje się na wysokości 385 m, na północno-zachodnich zboczach góry Dinara i schodzi do Morza Adriatyckiego na długości 105 kilometrów. W górnym biegu rzeki znajduje się sztucznie utworzone jezioro Peručko, następnie przechodzi przez dolinę Sinj i Sinj, a następnie wchodzi do wspaniałego kanionu w dolnym potoku, który jest z pewnością najbardziej atrakcyjną częścią rzeki. Od 1963 roku kanion rzeki Cetiny ma status Krajobrazu Chronionego, dzięki bardzo dobrze zachowanemu środowisku naturalnemu oraz bogactwu świata roślinnego i zwierzęcego.

Jest to idealne miejsce na wycieczki, różne przygody, aktywne wakacje i wakacje w przyrodzie. Dzięki temu naturalnemu zjawisku pobliskie Omiš jest ważnym ośrodkiem turystyki przygodowej i sportów ekstremalnych. Tutaj można korzystać z zipline, canyoning, spływy kajakowe, rafting, spacery, jazda na rowerze i alpinizm na okolicznych wysokich i stromych klifach otaczających Cetina. Zaledwie kilka kilometrów od Omis i morza znajduje się popularne miejsce wycieczkowe młyna Radmana i Kaštil Slanica, gdzie można skosztować wielu smacznych lokalnych specjałów, takich jak potrawy pod pieczeniem, fennnar, żaba, węgorz, pstrąg i ryby morskie. Rafting jest bardzo popularny podczas letniego sezonu turystycznego, ponieważ jest odpowiedni dla rodzin z dziećmi. To trwa od 3 do 4 godzin, gdzie można zobaczyć całe naturalne piękno kanionu. Woda jest o kilka stopni chłodniejsza od morza, ale nadaje się do pływania i zapewnia odpowiednie odświeżenie w gorące letnie miesiące.

Jeśli planujesz spędzić wakacje na słynnej Riwierze Omiš lub Makarskiej lub w pobliżu, z pewnością polecimy jednodniową wycieczkę na tę pustynię. Tanie noclegi można znaleźć w prywatnych apartamentach, pokojach i domach wakacyjnych wzdłuż całej Omis Riviera.

Kanion rzeki Cetina, Chorwacja
Kanion rzeki Cetina, Chorwacja
Kanion rzeki Cetina, Chorwacja
Niebieska jaskinia - Biševo

Niebieska jaskinia to podwodna jaskinia i unikalne zjawisko geomorfologiczne zlokalizowane w zatoce Balun po wschodniej stronie wyspy Biševo. Jest dostępna publicznie od 1884 roku, kiedy malarz wiedeński Eugen Baron Ransonnet napisał w gazecie, że na nieznanej wyspie na Adriatyku znajduje się "cudowna jaskinia morska o nieopisanym pięknie".

Jaskinia ma dwa otwory, jeden mniejszy, który jest sztucznie pogłębiony i przez który mała łódka może wejść do jaskini. Drugi otwór jest znacznie większy i bardziej znaczący, i znajduje się na południowej stronie jaskini poniżej poziomu morza, a przez to przenika światło słoneczne. Około południa, kiedy słońce jest w żarach, promienie słoneczne przenikają przez większą podwodną dziurę w jaskini. Promienie słoneczne odbijają się od białego dna i oświetlają jaskinię nierzeczywistym i nieopisanym błękitem i przedmiotami w srebrnym kolorze. Jest to wyjątkowe i nierealistyczne doświadczenie, ponieważ taką scenę można spotkać tylko w kilku miejscach na świecie, nic więc dziwnego, że odwiedza ją prawie 100 000 odwiedzających rocznie. Większość zwiedzających odwiedza tę nierealistyczną jaskinię w lipcu i sierpniu, dlatego zalecamy wizytę w czerwcu lub we wrześniu. Jedną z zalet odwiedzania poza sezonem jest prywatność w tym naturalnym zjawisku. Aby zwiedzić wyspę Biševo, na wyspie Vis organizowane są łodzie turystyczne z Komižy, a bilet do jaskini kosztuje 10 euro.

Oprócz tej niezwykłej podwodnej jaskini, której zwiedzanie jest ograniczone i trwa tylko 10 minut, na wyspie Biševo można odwiedzić atrakcyjną jaskinię Medvedina lub cieszyć się piękną piaszczystą plażą Porat, gdzie znajduje się kilka barów. Jeśli planujesz kolejną wizytę w Dalmacji i na wyspie Vis, nie zapomnij o niebieskiej jaskini i wyspie Biševo. Skontaktuj się z właścicielami apartamentów i zabezpieczyć tanie zakwaterowanie prywatne na czas, a przyjaźni gospodarze z przyjemnością pokażą wszystkie ukryte zatoczki, plaże, jaskinie i atrakcje swojej wyspy.

Niebieska jaskinia - Biševo, Chorwacja
Niebieska jaskinia - Biševo, Chorwacja
Niebieska jaskinia - Biševo, Chorwacja
Park Przyrody Biokovo

Park przyrody Biokovo obejmuje niemal całą Górę Biokovo, a Park Przyrodniczy został ogłoszony w 1981 roku. Biokovo jest częścią łańcucha górskiego Dinarid i charakteryzuje się imponującą wysokością i wysokimi stromymi klifami wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Rozciąga się w odległości 30 kilometrów od znanej Riwiery Makarskiej i wygląda jak olbrzymi mur wynurzający się z Morza Adriatyckiego. Najwyższym szczytem Biokovo jest Sveti Jure na wysokości 1762 metrów nad poziomem morza, do którego prowadzi wąska asfaltowa droga. Do auta można dojechać samochodem, ale dużo lepiej jest wspiąć się na jedną z licznych górskich ścieżek. Oferuje wspaniałe widoki na całe wybrzeże Makarskiej oraz na wyspy Brac, Hvar i półwysep Pelješac.

Na Biokovo znajdujemy liczne formy krasowe typowe dla Dinaridów, takich jak jaskinie. Tutaj znajduje się specjalny rezerwat geomorfologiczny i specjalny rezerwat leśnej roślinności buka i jodły oraz autochtonicznego czarnego dalmatyńskiego lasu sosnowego. Botaniczny świat Biokovo jest szczególnie bogaty i różnorodny, a tutaj na niewielkim obszarze rośnie ponad 40 endemicznych gatunków roślin. Częścią parku przyrodniczego jest interesujący ogród botaniczny Kotišina założony przez dr. Jure Radica w celu badań naukowych oraz ochrony i konserwacji roślinnego świata góry. Chociaż na pierwszy rzut oka Biokovo tworzy raczej szorstką i skalistą górę, istnieje wiele chronionych i zagrożonych gatunków zwierząt, takich jak orły, wilki, lisy, borsuki, dziki, muflony i liczne rodzaje węży i ​​gadów. Ze względu na bliskość morza i atrakcyjne punkty widokowe, Biokovo jest szczególnie odwiedzane latem, kiedy odwiedza go ponad 50 000 turystów. W drodze na szczyt znajduje się kilka restauracji, w których można znaleźć przekąski i najwyższej jakości lokalne specjały. Dla wszystkich miłośników adrenaliny organizowane są tu paralotniarstwo, co jest wyjątkowym przeżyciem, jeśli masz odwagę popłynąć błękitnym niebem.

Jeśli planujesz spędzić lato na Riwierze Makarskiej latem, koniecznie odwiedź tę piękną górę, która oczaruje Cię swoją nietkniętą przyrodą i dziką przyrodą. Możesz znaleźć niedrogie zakwaterowanie w apartamentach, pokojach i domach wakacyjnych w Makarskiej, Breli, Baska Voda, Promajna, Tučepi i Podgora, gdzie możesz spędzić wakacje w połączeniu słońca, plaży, czystego Adriatyku i świeżego górskiego powietrza.

Park Przyrody Biokovo, Chorwacja
Park Przyrody Biokovo, Chorwacja
Park Przyrody Biokovo, Chorwacja
Wyspy Paklińskie - Hvar

Wyspy Pakleni (Wyspy Paklińskie) to grupa 20 wysp, wysepek i skał, które rozciągają się przed miastem Hvar na wyspie Hvar. Rozciągają się w kierunku wschodnim na zachód, a od wyspy Hvar są podzielone przez kanion Pakleni. Nazwa pochodzi od słowa "paklini", rodzaju żywicy sosnowej, która była używana do budowy drewnianych łodzi i żaglówek. Dziś te niskie i wcięte wyspy pokrywają gęste sosnowe lasy, a śródziemnomorski len granatu, mirtu i świerku. Na wyspach rośnie dąb, rozmaryn, szałwia, rumianek, kaczuszka, koper włoski, laur, a także wiele innych aromatycznych roślin śródziemnomorskich, więc wizyta w nich jest wyjątkowym doświadczeniem przyjemnych i przyjemnych zapachów.

Wyspy są otoczone lazurowym i krystalicznie czystym Morzem Adriatyckim, a niektóre mają zadbane plaże i zatoczki. Na wyspach znajdują się 3 osady, ale dziś nie ma stałych mieszkańców. W miesiącach letnich są tu liczne bary i restauracje, a nocne życie w mieście Hvar odbywa się właśnie tutaj. Na wyspie Jerolim, naprzeciwko miasta Hvar, znajduje się również znana tradycyjna dalmatyńska plaża naturystyczna i restauracja. W pobliżu znajduje się również Zdrilca, zalesiona zatoka z kamykami plaż i liczne ukryte miejsca do relaksu i przyjemności w morzu i słońcu. Vlaka jest tradycyjnym miejscem wypoczynku mieszkańców Hvaru na wyspach Pakleni, które niegdyś były własnością Rzymu, a dziś jest to przyjemna plaża z piękną plażą oraz kilkoma barami i restauracjami. Palmižana jest najstarszym i najsłynniejszym celem wycieczek, a także przystań żeglarska. Jest to przestronna zatoka z płytką piaszczystą plażą, otoczona gęstymi sosnowymi lasami i aromatycznymi śródziemnomorskimi roślinami odpowiednimi dla rodzin z dziećmi.

Istnieje wiele linii łodzi na wyspy, w tym taksówki z miasta Hvar, więc jest bardzo dobrze połączony z Hvar. Możesz także spędzić jednodniową wycieczkę na jednej z atrakcyjnych łodzi turystycznych, która jest najlepszym sposobem na poznanie tego wspaniałego akwarium. Wycieczka obejmuje zwiedzanie wysp Pakleni, panoramiczne przejażdżki łodzią i zatrzymanie się w kilku pięknych zatoczkach do pływania. Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze i walory przyrodnicze, wyspy są chronione jako pomnik przyrody i są chronione od 1972 roku. Jeśli planujesz spędzić wakacje na wyspie Hvar, musisz odwiedzić te piękne wyspy i cieszyć się śródziemnomorskim klimatem rozsądek. Zarezerwuj nocleg bezpośrednio u właścicieli prywatnych apartamentów i oszczędź do 40% na kosztownych prowizjach agencji.

Wyspy Paklińskie - Hvar, Chorwacja
Wyspy Paklińskie - Hvar, Chorwacja
Wyspy Paklińskie - Hvar, Chorwacja
Zlatni rat – Bol, Brač

Zlatni Rat to jedna z najbardziej znanych i na pewno najpiękniejszych plaż nad Adriatykiem. Znajduje się w Bol na południowej stronie wyspy Brač. Ze względu na wyjątkowe piękno i niecodzienny wygląd jest symbolem chorwackiej turystyki i wschodniego wybrzeża Morza Adriatyckiego.

Powstał w wyniku sedymentacji pięknego, naturalnego, białego żwiru wokół podwodnej rafy, tworząc wielką piramidalną strukturę, która rozciąga się do 500 metrów od brzegu. Zjawisko i specyfika tej plaży polega na tym, że zmienia ona swój kształt w zależności od wiatru, fal i prądów morskich, tak że czubek plaży czasami zamienia się w jedną, a czasem w drugą stronę.

Plaża otoczona jest z trzech stron pięknym i krystalicznie czystym Morzem Adriatyckim, a od strony lądu otoczona jest lasami sosnowymi, oferując przyjemne zapachy i gęsty cień na gorące letnie dni. Istnieje cały szereg obiektów gastronomicznych i usługowych, w których można znaleźć napoje orzeźwiające w postaci zimnych napojów i koktajli, świeżych owoców i pysznych dań z grilla oraz tradycyjnych dalmatyńskich specjałów. Na plaży można wypożyczyć leżaki i parasole, a dla aktywnych wczasowiczów oferujemy wiele sportów wodnych. Ponieważ plaża znajduje się w najwęższej części Kanału Hvar pomiędzy wyspami Brač i Hvar, tutaj zawsze wieje przyjemny i lekki wiatr, dzięki czemu jest ulubionym miejscem surferów i surferów. Jedna niewielka część plaży jest ogrodzona i zaprojektowana dla psów, dzięki czemu można zabrać zwierzaka na wakacje. Szczególnym przeżyciem jest wspiąć się na najwyższy szczyt wyspy Brač, Vidova gora, skąd można podziwiać wspaniały widok na Bol, Zlatni Rat i sąsiednią wyspę Hvar oraz cały archipelag środkowej Dalmacji.

Zlatni rat jest około 2 km od Bol i można do niego dotrzeć przyjemnym spacerem wzdłuż wybrzeża, samochodem lub pociągiem turystycznym, który regularnie jeździ z centrum miasta. W miesiącach letnich możliwe jest przybycie tutaj z licznymi łodziami turystycznymi i żaglówkami, które odbywają jednodniowe wycieczki ze Splitu, Makarskiej lub Omišu i na wyspę Hvar. Wyspa Brac z lądem jest dobrze połączona liniami promowymi i katamaranami ze Splitu, więc jeśli chcesz poznać tę piękną dalmatyńską wyspę i cieszyć się jedną z najpiękniejszych plaż na świecie, skontaktuj się bezpośrednio z właścicielami i znajdź tanie prywatne nocleg.

Zlatni rat – Bol, Brač, Chorwacja
Zlatni rat – Bol, Brač, Chorwacja
Zlatni rat – Bol, Brač, Chorwacja

Split - Dalmacja - Klimat i prognoza pogody

Split - Dalmacja Prognoza pogody

Dalmacja jest historycznym regionem w Chorwacji, który rozciąga się od Zadaru i góry Velebit na północy do Dubrownika i Konavli na południu Chorwacji. W prawie całej Dalmacji dominuje typowy śródziemnomorski klimat z suchym, słonecznym i gorącym latem, łagodnymi i deszczowymi zimami. W zagłębiu dalmatyńskim (Dalmatyńska Zagora) dominuje klimat submed śródziemnomorski, który różni się od typowego klimatu śródziemnomorskiego, ponieważ zimy są nieco chłodniejsze, a lata są w większości nieco gorętsze od średniej. Dzięki mnóstwu słońca i ciepła dominują typowe rośliny zimozielone; dąb szypułkowy, sosna Aleppo, sosna czarna dalmatyńska i uprawy rolne; oliwki, figi i winnice.

Split Region podzielony jest specyficzny ze względu na wyspy środkowo-dalmatyńskie, które są większe i rozciągają się w kierunku z zachodu na wschód. Są to: Hvar, Brač, Šolta, Korčula, Vis, Lastovo i Čiovo, a niedaleko Vis znajdują się wysepki Jabuka i Brusnik, które są pochodzenia wulkanicznego. Hvar jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc w Chorwacji, a właśnie ze względu na obfitość słońca, czyste niebo i przyjemne temperatury morza, Split i jego okolice oraz archipelag Split są często odwiedzane przez turystów szukających przyjemnych i niezapomnianych wakacji. Dobrej jakości i krystalicznie czyste morze jest charakterystyczne dla całego wybrzeża Dalmacji, zwłaszcza wysp dalmatyńskich ze względu na stosunkowo niską gęstość zaludnienia i niedorozwój przemysłu. Wiele plaż Dalmacji jest nosicielami niebieskiej flagi - symbolem czystości, jakości usług i ekologicznie zachowanego środowiska.

Poniżej znajduje się grafika ze średnią maksymalną i minimalną dzienną temperaturą powietrza i temperaturą wody w Splicie, która najlepiej odzwierciedla przyjemny śródziemnomorski klimat.

Średnia temperatura powietrza - Split - Dalmacja
Średnia temperatura morza - Split - Dalmacja
Ostatnio dodane zakwaterowanie w regionie Split - Dalmacja
Apartament More

od 50 €

Apartament Ante

od 60 €

Apartamenty Casa Milesic

od 110 €

Apartamenty Providenca

od 65 €