Apartamenty i kwatery prywatne Istria

Istria! Wspaniały i największy półwysep Morza Adriatyckiego, dzięki swojej nazwie starożytnemu plemieniu Histri, który zazdrośnie strzegł swojej ojczyzny tak samo jak starożytni Rzymianie po nich. Gdy odwiedzicie ten wspaniały chorwacki region, będziecie wiedzieć, dlaczego. Mimo że Histri, pierwsi znani mieszkańcy i pojęcie historii, nie mają wspólnego pochodzenia, istnieje głębszy związek. Przez historię żyli tu różn...

Wybrane apartamenty i kwatery prywatne w - Istria

Domek letniskowy Villa Antishova

Kršan

od 144 €

4 recenzje - 5/5
Domek letniskowy Martincic Residence

Marčana

od 356 €

Domek letniskowy Residence Tomani

Bale

na żądanie

Oferta First minute
1 recenzje - 5/5
Apartamenty Ljubica & Branko

Medulin

od 65 €

Domek letniskowy Šterna

Pazin

od 95 €

Apartamenty House Peti

Pula

od 60 €

Apartamenty Vetrnica

Novigrad

na żądanie

Domek letniskowy Flower

Pula

od 58 €

Domek letniskowy Villa Camelie

Barban

na żądanie

Apartamenty Berat

Peroj

od 70 €

Apartamenty Tamaris Garden

Novigrad

od 53 €

Apartament Nola

Poreč

od 95 €

1 recenzje - 5/5
Apartamenty Meerblick

Rovinj

na żądanie

2 recenzje - 5/5
Apartamenty Dragica

Poreč

od 45 €

Domek letniskowy Villa Ivana

Medulin

od 250 €

1 recenzje - 4.0/5
Apartamenty Mare

Fažana

od 70 €

Apartamenty Nataly

Valbandon

od 50 €

Apartamenty Laura

Rabac

od 58 €

Istria (487) - szukaj kwater prywatnych według miejsc

Przewodnik turystyczny Istria

Istria - Herb

Istria! Wspaniały i największy półwysep Morza Adriatyckiego, dzięki swojej nazwie starożytnemu plemieniu Histri, który zazdrośnie strzegł swojej ojczyzny tak samo jak starożytni Rzymianie po nich. Gdy odwiedzicie ten wspaniały chorwacki region, będziecie wiedzieć, dlaczego.

Mimo że Histri, pierwsi znani mieszkańcy i pojęcie historii, nie mają wspólnego pochodzenia, istnieje głębszy związek. Przez historię żyli tu różne kultury i narody; Histri, Rzymianie, Longobardowie, Frankowie, Wenecjanie, Austriacy i wreszcie Chorwaci. Ten region często zmieniał właścicieli, ale przede wszystkim wszyscy byli bezgranicznie związani z krajem, w którym żyli, z bogatej ziemi, długich wybrzeży, bardzo przyjemnego klimatu, jedzenia, wina i nieodpartego uroku. Ale Istria to nie tylko termin geograficzny, to przede wszystkim ludzie w nim żyjący - Istrijani! To właśnie burzliwa historia i mieszanka różnych żyjących w niej ludzi i kultur stworzyła specjalny region Istrii w Chorwacji. Istria jest jedną z najbardziej rozwiniętych części Chorwacji i jest z pewnością najbardziej tolerancyjną jej częścią. Tu teraz mieszkają Chorwaci, Włosi i Słoweńcy, a jeśli odwiedzicie miasta i wsie, zauważycie, że ich nazwiska pisane są zarówno po chorwacku, jak i po włosku, aw niektórych miejscach nawet po rumuńsku!

Położony na północnym krańcu Adriatyku region, który znajdował się na skrzyżowaniu Chorwacji, Włoch i Słowenii, miał ciekawą historię. Jego klimat jest mieszanką klimatu śródziemnomorskiego i kontynentalnego, podobnie jak Istria jest mieszanką śródziemnomorskiej i środkowej Europy. Istria historycznie zmieniła wielu właścicieli, ale wszyscy byli równie świadomi piękna gór Učka i Ćićarija, jej wybrzeży i miast Pula, Poreč, Rovinj, Umag i jego czarujące wnętrze, które najlepiej charakteryzuje miasto Motovun, które z jego wzgórza zazdrośnie zachowuje swoje unikalne otoczenie.

Właśnie różnorodność cech geograficznych, żyjących w niej ludzi i ich języków sprawia, że ​​Istria jest wyjątkowa, tolerancyjna i tak interesująca. Jego tradycja turystyczna, z mieszanką nadmorskich apartamentów i taniego zakwaterowania, czyni ją tak dostępną i dostępną!

Jedną z rzeczy, których nie można przegapić na Istrii, jest jej oferta gastronomiczna i enologiczna. Wśród wielu znakomitych restauracji jest jedyna w Chorwacji, która została wyróżniona gwiazdą Michelin. Osobliwością jego gastronomii jest z pewnością istryjska trufla, która nadaje niepowtarzalny smak wszystkim potrawom. Podczas i po posiłku grzechem byłoby nie wypróbować wina Istryjskiego teran lub Malvazija iz balkonu apartamentu obserwować nieodparte horyzonty Istrii.

Wspaniałe domy wakacyjne z basenami są częścią ogromnej oferty kwater prywatnych we wnętrzu Istrii. Tutaj oferowane są atrakcyjne pokoje, które są wynajmowane w nadmorskich miastach, z których można rozpocząć przygodę z Istrii. Bezpośredni kontakt z właścicielami kwater prywatnych na tańsze, przyjemniejsze i bardziej ludzkie wakacje to kolejna szczególna cecha Istria i chorwacka turystyka. Pomożemy Ci nawiązać bezpośredni kontakt, niezależnie od tego, czy szukasz taniego zakwaterowania, czy luksusowego domu wakacyjnego. Ważne jest tylko to, że szukasz wakacji na Istrii, a naszym zadaniem jest pomóc Ci znaleźć idealne prywatne zakwaterowanie.

Istria - Atrakcje przyrodnicze, kulturalne i turystyczne

Amfiteatr w Puli

Amfiteatr w Puli jest największym i najlepiej zachowanym zabytkiem architektury antycznej w Chorwacji i szóstym pod względem wielkości rzymskim amfiteatrem na świecie. Mimo, że jest niekwestionowanym chorwackim dziedzictwem kulturowym, Amphitheatre nadal nie znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Został zbudowany w fazach w 1 wieku pne. Przed istniejącym amfiteatrem, w tym samym miejscu, zbudowano podobny, ale mniejszy drewniany budynek. Amfiteatr został rozbudowany w drugiej połowie 1. wieku podczas panowania dynastii Flavius. W tym okresie drewno zastąpiono kamieniem, a jego wygląd zachował się do dziś. Ściana z dużymi półokrągłymi otworami została zbudowana z wapienia pochodzącego z Chorwacji. Chociaż nie ma dokładnych danych na temat czasu i czasu budowy amfiteatru, szacuje się, że został zbudowany w przybliżeniu w tym samym czasie co Koloseum w Rzymie.

Amfiteatr w Puli ma 132 metry długości, 105 szerokości i 32 metry wysokości. Centrum amfiteatru to arena o wymiarach 68 x 42 metry, która znajdowała się o metr od audytorium. Pojemność amfiteatru wynosiła około 23 000 widzów, a podczas walk gladiatorów i zwierząt widownia była przykryta ściereczką.

Dziś Amfiteatr jest największą atrakcją turystyczną miasta Pula i Istria i ma około 300 000 odwiedzających rocznie. Ponadto, od 1954 roku stał się centralnym miejscem Pula Festiwalu Filmowego i główną sceną dla wielu krajowych i zagranicznych muzyków, w tym Luciana Pavarottiego, Andree Bocelli, Jose Carrerasa, Jamiroquai, Anastacii, Erosa Ramazzottiego, Eltona Johna, Stinga, Michaela Boltona i innych .

Instalując najdłuższy na świecie krawat (808 metrów długości i 800 kg wagi ciężkiej), Amphitheater wszedł do Księgi Rekordów Guinnessa w 2003 roku.

Cena biletu dla dorosłych wynosi 50 HRK (około 7 EUR), natomiast uczniowie i osoby niepełnosprawne mają zniżkę.

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić miasto Pula i Istrii, polecamy znaleźć niedrogie kwatery prywatne w Puli i okolicy.

Amfiteatr w Puli, Chorwacja
Amfiteatr w Puli, Chorwacja
Amfiteatr w Puli, Chorwacja
Przylądek Kamenjak

Cape Kamenjak znajduje się na dalekim południu Istrii w archipelagu Medulin, zaledwie dziesięć kilometrów od Puli. Kamenjak to mały półwysep o mikroklimacie, który odbiega od otaczających go obszarów. Klimat śródziemnomorski na półwyspie jest cieplejszy niż w innych częściach Istrii. Głównym powodem jest to, że trzy strony Kamenjak są otoczone morzem, a Kamenjak jest dość niski, więc chmury nie pozostają nad nim. Obszar Donji Kamenjak i archipelagu Medulin jest chroniony od 1996 roku w kategorii Krajobraz znaczny. Kamenjak jest zarządzany przez publiczną instytucję Kamenjak.

Półwysep Kamenjak ma 3,4 km długości i 0,5 do 1,6 km szerokości i zajmuje powierzchnię około 400 ha. Kamenjak jest domem dla wielu gatunków flory i fauny. Chociaż otoczona jest licznymi białymi skałami, jest niezwykle zielona. Półwysep jest domem dla około sześćdziesięciu różnych rodzajów ziół, w tym najważniejszej endemicznej istryjskiej skóry wołowej.

Kamenjak jest otoczony przez jedenaście wysp, z których tylko wyspa Porer jest zamieszkana przez latarnię morską. Ta austro-węgierska latarnia została zbudowana na początku 19 wieku i dziś stanowi jeden z symboli archipelagu Medulin. Ponadto ślady dinozaurów znaleziono na wyspie Fenoliga, która znajduje się na południowym krańcu półwyspu.

Kamenjak oferuje wiele możliwości na idealne wakacje. Możesz pływać w krystalicznie czystym morzu w jednej z zatoczek (Kamenjak ma więcej niż 30 zatok). Najpopularniejszymi zatoczkami są Velika i Mala Kolumbarica oraz zatoka Portić (w większości odwiedzana przez żeglarzy). W zatoce Mala Kolumbarica znajduje się także bar Safari, który jest w pełni zintegrowany z otaczającą przyrodą i gdzie można napić się orzeźwiającego drinka lub coś zjeść.

Jednym z dowodów czystości morza otaczającego półwysep Kamenjak są śródziemnomorskie foki mnichów. W ciągu ostatnich kilku lat śródziemnomorskie foki mnichów są widoczne wokół Kamenjak. Śródziemnomorskie foki mnichów są znane jako zwierzęta, które zamieszkują tylko części morza, gdzie woda jest czysta i nieskażona.

Wycieczka po półwyspie jest bezpłatna, a podczas sezonu opłata za samochód jest naliczana. Ponieważ stan dróg jest zły, naszą rekomendacją jest zwiedzanie półwyspu rowerem.

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić to magiczne miejsce, możesz znaleźć niedrogie zakwaterowanie w mieszkaniu lub domu wakacyjnym w pobliskim Puli.

Przylądek Kamenjak, Chorwacja
Przylądek Kamenjak, Chorwacja
Przylądek Kamenjak, Chorwacja
Kanał Limski

Zatoka Lim (zwana także kanałem Lim) znajduje się na zachodnim wybrzeżu półwyspu pomiędzy Vrsar i Rovinj i jest jednym z najpiękniejszych naturalnych krajobrazów Istrii. Powstał jako zalane ujście rzeki Pazinčica. W zatoce rzeka Pazinčica wlewa się do Adriatyku.

Zatoka Lim jest estrem o długości ponad 10 kilometrów. Kanion wznosi się do 30 metrów blisko morza i ma szerokość do 60 metrów. W niektórych miejscach boki osiągają maksymalną wysokość 100 metrów. Zatoka jest częścią Limskiej Dragi - ma około 35 kilometrów długości i dociera do Pazina w środkowej części Istrii.

Woda w zatoce Lim ma specyficzną cechę dzięki podwodnemu źródłu słodkiej wody. Dzięki temu woda jest idealna do hodowli ryb i muszli, takich jak małże, ostrygi i różne ryby. Jeśli chcesz skosztować świeżych muszelek lub ryb z zatoki Lim, możesz skosztować owoców morza w jednej z restauracji położonych nad brzegiem zatoki. Naturalne piękno i doskonała oferta gastronomiczna to główne powody odwiedzin wielu turystów. Ponadto na stromych klifach amatorzy adrenaliny mogą uprawiać wspinaczkę sportową. Obszar zatoki jest bogaty w florę, dzięki czemu jest naturalnym siedliskiem wielu gatunków dzikich świń, saren, lisów, kóz, sów, orłów i innych zwierząt.

W pobliżu zatoki znajduje się jaskinia Romuald, w której w XI wieku odbywały się ceremonie religijne. Jaskinia została niedawno otwarta dla zwiedzających i możliwe jest zorganizowanie wycieczki z przewodnikiem.

Oprócz niezwykłego naturalnego piękna, zatoka Lim znana jest również z tego, że jest miejscem kręcenia kilku filmów. Najbardziej znane filmy, które zostały nakręcone w zatoce, to film o Wikingach "The Long Ship" z udziałem Richarda Widmarka i Sidneya Poitiera oraz film "The Vikings" z udziałem Kirka Douglasa i Tony'ego Curtisa.

Zatoka Lim jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi ze względu na dostępność i różnorodne atrakcje dla dzieci. Jednak oferuje również wiele możliwości uprawiania turystyki pieszej, kolarstwa górskiego i alpinizmu. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić tę naturalną perłę, możesz znaleźć niedrogie zakwaterowanie w mieszkaniu lub domu wakacyjnym w pobliskim Rovinj lub Vrsar.

Kanał Limski, Chorwacja
Kanał Limski, Chorwacja
Kanał Limski, Chorwacja
Motovun lasu

Las Motovun (przed lasem św. Marka) jest największym zachowanym nizinnym rdzennym lasem śródziemnomorskim z twardych liściastych drzew - dębu szypułkowego, jesionu wąskolistnego i wiązu. Las znajduje się na Istrii, wzdłuż rzeki Mirna i jej dopływowej rzeki Botonega. Lasy o takich cechach znane są jako "longaze", a na Morzu Śródziemnym zachowane są tylko trzy z nich. W 1963 roku Las Motovun został zadeklarowany jako specjalny rezerwat leśnej roślinności (rozprzestrzenia się na powierzchni około 300 hektarów).

W czasie historii las był wykorzystywany do różnych celów, a między innymi marynarka austro-węgierska wykorzystywała drewno do budowy statków. Co więcej, prawie jedna czwarta lasu została wycięta podczas francuskiej administracji. W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat różne okoliczności doprowadziły do obecnej sytuacji, a znaczące zmiany w środowisku negatywnie wpłynęły na las. Z powodu choroby drzewo wiązu prawie zniknęło. Budowa nowej drogi, regulacja rzeki Mirna i budowa jeziora akumulacyjnego w dolinie rzeki Botonega doprowadziły do wyginięcia dębu. W związku z tym dzisiaj wszystkie czynności w lesie są zabronione bez uprzedniej zgody władz. Obecnie w lesie Motovun wolno zbierać tylko białe trufle.

Oprócz wyjątkowych zasobów naturalnych, w ciągu ostatnich 20 lat region ten był również znany z wydarzeń kulturalnych. Festiwal Filmowy Motovun odbył się po raz pierwszy w 1999 roku w średniowiecznym mieście Motovun. Festiwal poświęcony jest międzynarodowym filmom z małych i niezależnych produkcji. W przeciwieństwie do innych festiwali filmowych, Motovun Film Festival nie charakteryzuje się czerwonym dywanem i przepychem. Projekcje filmowe odbywają się pod gołym niebem, a podczas festiwalu miasto żyje 24 godziny na dobę. Chociaż z biegiem lat liczba nagród festiwalowych wzrosła, konkurencja nigdy nie stała się najważniejszą częścią festiwalu.

Las Motovun oferuje różne możliwości dla wszystkich miłośników przyrody, od wędrówek po jazdę na rowerze. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Las Motovun, możesz znaleźć zakwaterowanie w prywatnych pokojach i apartamentach w pobliskim Motovun, skąd możesz zorganizować wycieczki i wizyty w lesie.

Motovun lasu, Chorwacja
Motovun lasu, Chorwacja
Motovun lasu, Chorwacja
Park Narodowy Brijuni

Wyspy Brijuni znajdują się na zachód od półwyspu Istria, naprzeciwko Fažany. Całkowita powierzchnia wyspy wynosząca około 34 kilometrów kwadratowych składa się z czternastu wysp, z których największe to Veliki i Mali Brijun. W 1983 roku Brijuni został uznany za park narodowy i stał się ulubionym miejscem turystycznym dla wielu turystów.

Bogata historia kulturowa wysp sięga 3 tysiąclecia pne, kiedy mieszkali tutaj nieznani mieszkańcy. Podczas wielkiej secesji na Morzu Egejskim w I tysiącleciu pne, wysepka została zasiedlona przez iliryjskie plemię Histri, a po nich Rzymianie. Bizantyjczycy rządzili na Brijuni od 6 do 8 wieku. Biorąc pod uwagę liczne kultury, które od wieków zamieszkiwały Brijuni, są miejscem wielu kulturowych i historycznych pozostałości. Najbardziej zachowanym jest rzymski zamek wiejski ze spa, który pochodzi z 1 do 2 wieku pne. Inne atrakcje to świątynia wenecka, Castrum bizantyjskie, bazylika św. Marii z V wieku oraz kościół Saint Germain z XV wieku.

Wyspy są domem dla około 700 gatunków roślin i 250 gatunków ptaków. Ponadto w parku safari można zobaczyć słonie, zebry, żyrafy i inne egzotyczne zwierzęta. Kolejną atrakcją wyspy są ślady dinozaurów znalezionych w czterech miejscach na Veliki Brijuni.

Prezydent byłej Jugosławii Josip Broz Tito odwiedził wyspę po raz pierwszy w 1947 roku. Wkrótce po wyspach Brijuni stała się jego letnią rezydencją, w której przebywało wielu sławnych gości, takich jak królowa Elżbieta II, Indira Gandhi, Sofia Loren, Elizabeth Taylor i wielu innych. Brijuni pozostał letnią rezydencją Tito, dopóki Tito nie zginął na początku lat 80-tych. Park Narodowy Brijuni jest dowodem na to, że możliwa jest harmonia między człowiekiem a naturą.

Ponieważ znajdują się zaledwie 10 kilometrów od Fažany, wizyta w Parku Narodowym może być zorganizowana jako jednodniowa wycieczka. Opłata za wstęp zależy od okresu zwiedzania, a więcej szczegółów na temat cen można znaleźć na oficjalnej stronie parku narodowego. Polecamy odwiedzić Brijuni dłużej niż jeden dzień, ponieważ oprócz dziedzictwa naturalnego i kulturowego, ta perła oferuje wiele różnych działań - jazda na rowerze po szlakach rowerowych, gra w golfa, spacery, przejażdżki łodzią i inne. Jeśli szukasz zakwaterowania, naszą radą jest poszukać przyjaznych gospodarzy w pobliskich Fažana, Pula i Peroj.

Park Narodowy Brijuni, Chorwacja
Park Narodowy Brijuni, Chorwacja
Park Narodowy Brijuni, Chorwacja
Bazylika Eufrazjusza

Ze względu na piękny krajobraz i bogatą ofertę turystyczną, Poreč od lat jest jednym z najbardziej atrakcyjnych i najczęściej odwiedzanych miast na półwyspie Istria. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych pereł kulturowych bogatej oferty jest z pewnością Bazylika Eufrazjana. Ze względu na wyjątkową wartość kulturową, UNESCO ogłosiło Światowe Dziedzictwo Kulturowe w 1997 roku. Zostało ono zbudowane w szóstym wieku w czasach cesarza Justyniana I i biskupa Eufrazego I, a dziś jest uważane za jeden z najlepiej zachowanych zabytków wczesnej sztuki bizantyjskiej na Morzu Śródziemnym.

Bazylika została zbudowana w 553 r. Na fundamentach wczesnej bazyliki i do tej pory przeszła szereg zmian. Tak więc dzisiejszy budynek jest trzecim kościołem, który jest urządzony w stylu gotyckim. Dzisiejszy kształt bazyliki został określony w XIII i XV wieku, a wieża kościoła została zbudowana w XVI wieku.

Mimo, że sama Bazylika została dotknięta wojnami, pożarami i trzęsieniami ziemi, mozaiki podłogowe Chrystusa, męczenników i Najświętszej Maryi Panny na tronie z V wieku zachowały się do dziś i są najlepszym odzwierciedleniem wczesnego malarstwa chrześcijańskiego. Mozaiki są uważane za jedno z najpiękniej zachowanych dzieł sztuki bizantyjskiej. Mozaiki obejmują również wnętrze i fasadę kościoła i pokazują Apostołów z Jezusem, biskupa Eufrazjana z wzorem bazyliki, Jezusa na kolanach matki, Maryi, aniołów i świętych, w tym świętego Mauro. Dla miasta Poreč Saint Mauro jest szczególnie ważne, ponieważ był pierwszym biskupem, męczennikiem i patronem miasta Poreč i całej istryjskiej diecezji.

Bazylika składa się z kilku niezwykłych budynków, które oprócz bazyliki Eufrazjusza obejmują kościół parafialny, zakrystię, oratorium Mauro, baptysterium, dzwonnicę i pałac biskupi, w którym znajduje się zbiór dzieł sztuki z Poreč-Pula diecezja.

Zwiedzanie bazyliki jest możliwe codziennie, z wyjątkiem czasu trwania ceremonii religijnych. Opłata za wstęp dla dorosłych wynosi 40 HRK (około 5 EUR), a dzieci i studenci 50% zniżki. Odwiedzający mogą również odwiedzić dzwonnicę z pięknym widokiem na Poreč i jego okolice.

Oprócz bazyliki miasto Poreč jest bogate w kulturę i rozrywkę. Jeśli planujesz odwiedzić to magiczne miejsce, możesz znaleźć niedrogie zakwaterowanie w prywatnym mieszkaniu lub domu wakacyjnym w mieście lub w okolicy.

Bazylika Eufrazjusza, Chorwacja
Bazylika Eufrazjusza, Chorwacja
Bazylika Eufrazjusza, Chorwacja

Istria - Klimat i prognoza pogody

Istria Prognoza pogody

Istria charakteryzuje się dwoma rodzajami klimatu. Klimat śródziemnomorski panuje nad przybrzeżnymi miastami i nad wybrzeżem (Pula, Rovinj, Poreč, Umag ..), natomiast we wnętrzach (Pazin, Buzet, Motovun ..) panuje bardzo umiarkowany klimat kontynentalny. Klimat śródziemnomorski charakteryzuje się bardzo suchymi i słonecznymi latami, a także łagodnymi i deszczowymi zimami. Wiosna i jesień są również bardzo przyjemne dla aktywności na świeżym powietrzu i są odpowiednie dla wszystkich rodzajów aktywności, od przyjemnych spacerów i jazdy na rowerze przez piękne krajobrazy Istrii do pływania w morzu. Wnętrze Istrii charakteryzuje się klimatem kontynentalnym lub nieco chłodniejszymi zimami, gdzie śnieg nie jest rzadkością w miesiącach zimowych.

Latem, nad regionem Morza Śródziemnego i Istrii dominuje wysokie ciśnienie, a suche powietrze pokrywa warstwę powierzchniową morza o różnej wilgotności, a zatem nie występują opady. W związku z tym letnia pora roku obfituje w słońce i czyste niebo, tworząc idealne warunki dla wszystkich turystów, którzy lubią spędzać wakacje na licznych plażach Istrii.

Poniżej znajduje się graficznie ze średnią maksymalną i minimalną dzienną temperaturą powietrza i temperaturą morza w Puli, która najlepiej odzwierciedla przyjemny klimat śródziemnomorski.

Średnia temperatura powietrza - Istria
Średnia temperatura morza - Istria
Ostatnio dodane zakwaterowanie w regionie Istria
Domek mobilny Oliva

od 90 €

Apartamenty Silvestra

na żądanie

Apartament Pia

od 75 €

Domek letniskowy House Bougainvillea

od 200 €