Apartamenty i kwatery prywatne Makarska Riwiera

Jedną z najbardziej atrakcyjnych części Dalmacji, a także na całym wybrzeżu Adriatyku jest Riwiera Makarska, ktora znajduje się w regionie Split-Dalmatia. Około 53 kilometry Riwiery Makarskiej rozciąga się od miasta Baćina na południu do zatoki Vrulje na północy. Ze względu na doskonałą lokalizację pomiędzy głównymi miastami Split i Dubrownik oraz pobliskich wysp, Riwiera Makarska jest idealnym punktem wyjścia do wycieczek, czy chcesz wybrać się na wycieczkę statkiem lub na wycieczkę na kontynent. Strome zbocza, szczyty Biokovo, wybrzeże otoczone zielonymi sosnami i krystalicznie czyste morze sprawiają, że Riwiera Makarska jest jedną z najbardziej atrakcyjnych części wybrzeża Adriatyku.

Wybrane apartamenty i kwatery prywatne Riwiera Makarska

1 recenzje - 5/5
Domek letniskowy Villa View Makarska

Makarska

od 350 €
2 recenzje - 5/5
Apartamenty Ruža

Baška Voda

od 40 €
Apartamenty Villa Antonia

Baška Voda

od 40 €
Apartamenty Villa San

Brela

na żądanie
Apartament Sea View

Makarska

od 100 €
3 recenzje - 5/5
Apartamenty Villa Mateo

Baška Voda

od 50 €
1 recenzje - 5/5
Apartamenty Beachfront Sinajko

Podgora

od 50 €
Apartament View

Makarska

od 80 €
Apartamenty Roščić

Podgora

od 50 €

Przewodnik turystyczny Riwiera Makarska

Jedną z najbardziej atrakcyjnych części Dalmacji, a także na  całym wybrzeżu Adriatyku jest Riwiera Makarska, ktora znajduje się w regionie Split-Dalmatia. Około 53 kilometry Riwiery Makarskiej rozciąga się od miasta Baćina na południu do zatoki Vrulje na północy. Położona u podnóża imponującego Biokova, Riwiera Makarskasłynie z licznych  atrakcyjnych plaż otoczonych gęstymi lasami sosnowymi. Pobliskie urocze wyspy Hvar, Korčula, Brač oraz półwysep Pelješac są idealnym miejscem na jednodniowe  wycieczki. Ze względu na doskonałą lokalizację pomiędzy głównymi miastami Split i Dubrownik oraz pobliskich wysp, Riwiera Makarska jest idealnym punktem wyjścia do wycieczek, czy chcesz wybrać się na wycieczkę statkiem lub na wycieczkę na kontynent. Strome zbocza, szczyty Biokovo, wybrzeże otoczone zielonymi sosnami i krystalicznie czyste morze sprawiają, że Riwiera Makarska jest jedną z najbardziej atrakcyjnych części wybrzeża Adriatyku.

Oprócz Makarskiej, która jest centrum Riwiery, Riwiera Makarska obejmuje także gminy: Brela, Gradac, Promajna, Tučepi, Bratuš, Baška Voda, Podgora, Drašnice, Živogošće, Igrane, Drvenik, Zaostrog, Brist i Podaca. Riwiera Makarska jest zamieszkana od dawien dawna a Maccarum (Makarska), Biston (Baska Voda) i Breulia (Brela) po raz pierwszy zostały wymienione już w starożytnych  wzmiankach. W połowie ubiegłego wieku Riwiera Makarska stała się bardzo popularnym celem wielu turystów pragnących cieszyć się nieskażoną przyrodą i imponującym górskim Biokovo.

Oprócz wspaniałego Biokovo, które wznosi się nad Riwierą Makarską, jedną ze znaków rozpoznawczych tego obszaru są liczne atrakcyjne plaże i zatoczki otoczone krystalicznie niebieskim morzem i gęstymi sosnowymi lasami. Niezależnie od tego, czy szukasz mniejszych i cichszych plaż, czy bardziej popularnych z różnorodnymi ofertami, atrakcjami wodnymi i parkami dla dzieci oraz placami zabaw z różnymi aktywnościami sportowymi, wybór jest wspaniały. Należy pamiętać, że wszystkie plaże są odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Najbardziej atrakcyjne i piękne plaże Riwiery Makarskiej to na pewno plaża Punta Rata lub Dugi Rat, plaża Vruja i plaża Podraca w Breli, centralna plaża Nikolina w Baska Voda, plaża Donja Luka w Makarskiej, plaża nudystów (FKK) Nugal między Makarską i Tučepi, centralna plaża w Tučepi, plaża Djevičanska w Igrane, plaża Mala Duba i plaża Velika Duba w Živogošće, plaża Dole w pobliżu Živogošće Blato i atrakcyjna plaża Gornja Vala w pobliżu miejscowości Gradac.

Nie można mówić o Riwierze Makarskiej, nie wspominając o górze Bikovo, która wznosi się nad całą Riwierą. Jeden z najpiękniejszych parków przyrody w Chorwacji słynie z licznych niezwykłych widoków na Omiš, Split, pobliskie wyspy Vis, Mljet, Hvar, Brač, Korčula, półwysep Pelješac i cały kanał Brač.  Na najwyższy szczyt  St. Jura mający 1762 metry wysokości, można dotrzeć drogą asfaltową, dzięki czemu można go zwiedzać samochodem. W drodze na najwyższy szczyt znajduje się kilka restauracji oferujących lokalne specjały. Dla osób szukających adrenaliny możliwe jest zorganizowanie lotniarstwa.

W pobliżu Makarskiej znajduje się bardzo popularna świątynia Vepric poświęcona Matce Boskiej z Lourdes. Sanktuarium Vepric wygląda bardzo podobnie do sanktuarium w Lourdes ze względu na strumienie, rośliny i wzgórza otaczające kaplicę, ołtarz i stacje krzyżową, a także naturalną jaskinię, w której stoi posąg Najświętszej Maryi Panny.

Piękne żwirowe plaże, krystalicznie czyste morze, gęsty las sosnowy i góra Biokovo to gwarancja, że Riwiera Makarska jest idealnym miejscem na wymarzone wakacje. Zakwaterowanie na Riwierze Makarskiej można znaleźć w mieszkaniu z tarasem i widokiem na morze, domu wakacyjnm z basenem lub w nowocześnie urządzonym pokoju. Nasza strona internetowa oferuje bezpośredni kontakt z właścicielami, niezależnie od tego, czy szukasz taniego zakwaterowania w mieszkaniu czy domu wakacyjnym. Znajdź idealne zakwaterowanie z naszej oferty apartamentów, domów wypoczynkowych i pokoi bez prowizji agencji płatniczej. Ciesz się potężną magią Riwiery Makarskiej!

Makarska - Riwiera Makarska, Chorwacja

Makarska

Biokovo - Riwiera Makarska, Chorwacja

Biokovo

Biokovo - Riwiera Makarska, Chorwacja

Biokovo

Baška Voda - Riwiera Makarska, Chorwacja

Baška Voda

Baška Voda - Riwiera Makarska, Chorwacja

Baška Voda

Baška Voda - Riwiera Makarska, Chorwacja

Baška Voda

Makarska - Riwiera Makarska, Chorwacja

Makarska

Makarska - Riwiera Makarska, Chorwacja

Makarska

Makarska - Riwiera Makarska, Chorwacja

Makarska

Tučepi - Riwiera Makarska, Chorwacja

Tučepi

Tučepi - Riwiera Makarska, Chorwacja

Tučepi

Drvenik - Riwiera Makarska, Chorwacja

Drvenik

Drvenik - Riwiera Makarska, Chorwacja

Drvenik

Drvenik - Riwiera Makarska, Chorwacja

Drvenik

Drvenik - Riwiera Makarska, Chorwacja

Drvenik

Riwiera Makarska - Atrakcje przyrodnicze, kulturalne i turystyczne

Najpiękniejsze plaże Riwiery Makarskiej

Przepiękna plaża żwirowa Punta Rata (Dugi Rat) znajduje się w Breli. Magazyn Forbes uznał go za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Najbardziej rozpoznawalnym symbolem plaży Punta Rata jest "kamień Breli", kamienna wyspa, która upiększa wiele pocztówek. Plaża Dugi Rat jest posiadaczem  Błękitnej Flagi.

Kolejna bardzo urokliwa plaża żwirowa znajduje się w miejscowości Brela - Vruja. Ta ukryta plaża otoczona jest stromymi klifami, a jej część   jest dla przeznaczona nudystów (plaża FKK). Morze na plaży jest nieco chłodniejsze niż średnia temperatura morza w okolicznych miejscowościach, ponieważ w pobliżu znajdują się źródła słodkiej wody.

Podobnie jak w przypadku Punta Rata magazyn podróży European Best Destinations uznał plażę Podrače w Breli jako jednąz najpiękniejszych plaż w Europie. Plaża Podrače znajduje się w nietkniętej i spokojnej zatoce, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych zatok na całej Riwierze Makarskiej. Ukryta zatoka otoczona jest skałami i aromatycznymi sosnami, które zapewniają gościom naturalny cień.

Kamienista plaża Nikolina jest główną plażą w Baška Voda. Ze względu na czyste błękitne morze, plaża Nikolina posiada Błękitną Flagę. Ponadto, ze względu na bardzo dobrą ofertę turystyczną, w 2008 plaża  ta zdobyła  nagrodę Błękitnego Kwiatu - nagrodę turystyczną dla najlepiej wyposażonej plaży w Chorwacji.

Kilometrowa żwirowa plaża Donja Luka znajduje się w Makarskiej. Plaża Donja Luka cieszy się dużą popularnością wśród turystów, którzy mogą odpocząć w naturalnym cieniu sosen. Plaża oferuje  różne atrakcje wodne, takie jak rowery wodne, zjeżdżalnie wodne, parasailing i skoki na bungee.

Plaża FKK Nugal (plaża dla nudystów) znajduje się pomiędzy miejscowościami Makarska i Tučepi. Ta piękna żwirowa plaża jest bardzo popularna wśród nudystów, ponieważ jest ukryta wśród stromych klifów i zielonego lasu sosnowego. Krystalicznie czyste morze, zielone sosny, które zapewniają naturalny cień i skały nad Nugal Beach, są idealne na wakacje z dala od miejskiego zgiełku

Kąpielisko o długości czterech kilometrów Tucepi znajduje się w małej wiosce rybackiej o tej samej nazwie - Tucepi. Otoczona sosnami i tamarisami plaża rozciąga się wzdłuż całego turystycznego miasteczka Tučepi posiadajacego  niezwykle atrakcyjną promenadę. Ze względu na swoją ofertę plaża Tučepi jest popularna wśród rodzin z dziećmi.

Przy wejściu do Igrane leży plaża Djevičanska. Chociaż Igrane jest bogate w atrakcyjne plaże, plaża Djevičanska jest z pewnością jedną z najpiękniejszych plaż. Kamienista plaża Djevičanska otoczona jest zielonymi sosnami i krystalicznie czystym, błękitnym morzem, a ponieważ plaża jest odizolowana, jest idealnym miejscem dla osób pragnących uciec z tłumu..

W pobliżu miejscowości Živogošće znajdują się dwie piękne żwirowe plaże - plaża Mala Duba i Velika Duba. Plaża Mala Duba otoczona jest gęstymi lasami sosnowymi i oferuje głęboki, naturalny cień. Bardziej na południe od Mala Duba w zatoce Velika Duba,  znajduje się kolejna atrakcyjna żwirowa plaża - Velika Duba . Latem  turyści  odwiedzają bar na plaży, w którym można delektować się ulubionym koktajlem.

Atrakcyjna plaża żwirowa Kamp Dole znajduje się na kempingu Dole, przy wjeździe do Živogošće Blato. Kamp Dole Beach oferuje wszystko, czego potrzeba do idealnego wypoczynku - czyste błękitne morze, naturalny cień i widoki na imponującą górę Biokovo, główne powody, dla których wiele rodzin z dziećmi odwiedza tę plażę.

Najdłuższa plaża Riwiery Makarskiej to 5-kilometrowa plaża Gornja Vala, która znajduje się w miejscowości Gradac. Ta żwirowa plaża otoczona jest lasami sosnowymi ,drzewami oliwnymi, górą Biokovo i czystym Morzem Adriatyckim. Na plaży w Gornja Vala znajdują się place zabaw dla różnych sportów, takich jak siatkówka plażowa, tenis, zjeżdżalnie wodne i narty wodne.

Jednym z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych parków przyrody w Chorwacji jest Park Przyrody Biokovo. Biokovo zostało ogłoszone parkiem przyrody w 1981 roku, a obszar parku obejmuje niemal całą górę Biokovo, która rozciąga się na 30 km wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Wysokie klify, imponująca wysokość i piękna, nieskażona przyroda są znakami handlowymi Biokovo. Biokovo jest szczególnie odwiedzane w okresie letnim. Bikovo ma wiele atrakcyjnych punktów widokowych, z pięknym widokiem na pobliskie wyspy Brac, Hvar, Mljet, Vis i Korcula, półwysep Peljesac i cały kanał Brac. Podczas słonecznej pogody, kiedy nie ma zbyt wielu chmur, widoki z Biokovo mogą docierać do sąsiednich Włoch.

Najwyższy szczyt góry Biokovo ma 1762 metry wysokości Sveti Jure. Na szczyt Sveti Jure można dotrzeć pieszo szlakami turystycznymi lub samochodem po asfaltowej drodze. Po drodze znajduje się kilka restauracji oferujących lokalne specjały. Dla tych nieco odważniejszych i spragnionych rozrywki adrenalinowej możliwe jest zorganizowanie lotniarstwa z Biokovo i poznanie jego piękna z innej perspektywy.

Chociaż pierwszym wrażeniem, gdy patrzymy na Biokovo jest to, że góra jest wyboista, Biokovo ma bogatą leśną roślinność jodły, buka i autochtoniczne lasy dalmatyńskiej czarnej sosny. Biokovo ma czterdzieści endemicznych gatunków roślin, a szczególnie interesującą częścią parku jest ogród botaniczny Korišina. Ogród botaniczny Kotišina znajduje się w parku przyrody Biokovo na powierzchni 16,5 hektara. Ogród botaniczny został założony przez dr Jure Radic w celu konserwacji i badań świata roślin. Mimo że nie jest to klasyczny ogród botaniczny, Kotiština jest ogrodzoną częścią parku krajobrazowego, w którym rosną różne rośliny typowe dla tego obszaru.

Na górze Biokovo, która jest częścią gór Dynarskich, występują liczne formy krasowe, takie jak jaskinie, doły i strupy, więc jest to również atrakcyjne dla speleologów. Ponadto istnieje wiele gatunków zwierząt, zagrożonych i chronionych, takich jak koza, mewa, wilk, orzeł, lis, jeleń, a także różne gady i węże. Jeśli planujesz odwiedzić Riwierę Makarską, odwiedź atrakcyjne Biokovo i ciesz się naturą.

Riwiera Makarska jest idealnym miejscem dla osób szukających aktywnego wypoczynku. W każdym kurorcie Riwiery Makarskiej można znaleźć boiska sportowe i place zabaw dla dzieci takie jak koszykówka, tenis, piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka plażowa i inne. Hotele mają również baseny, siłownie i centra fitness wyposażone w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń.

Oprócz sportów klasycznych, w ostatnich latach obserwuje się rosnące zainteresowanie różnego rodzaju sportami ekstremalnymi, takimi jak turystyka, wspinaczka, paralotniarstwo, kolarstwo górskie, zjazdy na linie, speleologia i trekking. Wzrasta również zainteresowanie ekstremalnymi sportami morskimi, takimi jak windsurfing, parasailing, narty wodne, narty wodne, rafting na Cetinie lub Zrmanji i nurkowanie.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych sportów jest z pewnością nurkowanie. Nurkowanie oferuje zupełnie inną perspektywę eksploracji Morza Adriatyckiego - odkrycie nieodkrytych głębin morskich. Nurkowanie przyciąga coraz więcej nurków badających zatopione statki, korale, ryby i podwodny świat. Zanurz się w głąb morza i odkryj sekrety podwodnego świata.

Jeśli jesteś fanem wędkarstwa (rekreacyjnego lub sportowego), Riwiera Makarska jest idealnym miejscem dla Ciebie. Aby legalnie korzystać z uroków wędkarstwa sportowego lub rekreacyjnego, konieczne jest uzyskanie licencji połowowej, którą można zakupić i odebrać online, i która może być używana na całym obszarze połowowym Republiki Chorwacji. Oprócz tradycyjnego wędkowania możesz także wypróbować Big Game Fishing. Przez cały dzień organizowana jest wyprawa na duże tuńczyki z miasta Makarska. Całodniowa wycieczka obejmuje łódkę napędzaną paliwem i zawodowych rybaków. Oprócz polowania na Big Game Fishing, możesz cieszyć się krystalicznie czystym Adriatykiem i wyspami Brač i Hvar.

Jeśli zdecydujesz się spędzić aktywne wakacje na pięknej Riwierze Makarskiej, znajdź tanie zakwaterowanie w apartamencie, domu wakacyjnym, willi lub pokoju w jednym z najpiękniejszych atrakcji turystycznych Riwiery Makarskiej.

Riwiera Makarska znajduje się pomiędzy Dubrownikiem i Splitem, w pobliżu wysp Hvar, Brac, Korcula i półwyspu Peljesac, dzięki czemu jest idealna na wycieczki do miejsc na lądzie lub morzu. Od kwietnia do października w sezonie turystycznym agencje turystyczne i operatorzy organizują wycieczki łodzią na wyspę Brac z niezapomnianą wizytą na słynnej plaży Zlatni rat w Bol, najsłoneczniejszej chorwackiej wyspie - wyspie Hvar słynącej z historii, kultury i pierwszorzędne wina oraz wyspa Korcula, miejsce urodzenia jednego z najsłynniejszych żeglarzy - Marco Polo. Miasto Korčula często porównywane jest do Dubrovnika z powodu pięknych murów miejskich otaczających to historyczne miasto. W pobliżu Riwiery Makarskiej jest jeszcze jedna piękna wyspa idealna na wycieczkę łodzią - wyspa Mljet. Mljet to najbardziej zielona chorwacka wyspa, na której znajduje się jeden z najpiękniejszych parków narodowych Chorwacji - Park Narodowy Mljet. Wyspa Mljet jest także domem dla dwóch atrakcyjnych jezior Veliko Lake i Malo Lake.

Możliwości jednodniowych wyjazdów drogą lądową są jeszcze większe, niezależnie od tego, czy chcesz wyjechać na zorganizowane wycieczki do biur podróży, czy we własnym biurze. Na północ od Riwiery Makarskiej jest jeszcze jeden park narodowy warty odwiedzenia - Park Narodowy Krka. W parku narodowym Krka można podziwiać piękno jednego z najpiękniejszych chorwackich wodospadów Skradinski Buk. W pobliżu NP Krka można zwiedzić perłę środkowej Dalmacji, piękne miasto Sibenik i słynną katedrę św. Jakuba, wpisaną na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Šibenik jest również znany jako miasto koszykówki, ponieważ jest to miejsce narodzin legend koszykówki Dražena Petrovicia i Dario Šarića. Oprócz historycznego miasta Trogir znajduje się między wyspą Ciovo i kontynentem, należy odwiedzić Split, centrum Dalmacji ze słynną Riva i Pałacu Dioklecjana z 3 wieku. Jednodniowe wycieczki organizowane są do miasta Omiš, centrum Riwiery Omiš, znanej z piratów Omiša. Miasto Omis znajduje się u ujścia rzeki Cetina, w bezpośrednim sąsiedztwie imponującego kanionu rzeki Cetina. Około 160 km na południe od Riwiery Makarskiej znajduje się Dubrownik, kolejna perła notowana na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dubrownik słynie z murów miejskich i Starego Miasta. Można również odwiedzić Imotska Krajina i Imotski, które znajdują się na zapleczu góry Biokovo, a także sąsiedniej Bośni i Hercegowiny i uroczych miejscach, takich jak Mostar czy Medjugorje, jednym z najsłynniejszych sanktuariów.

W ostatnich latach Chorwacja dostrzegła znaczenie rozwoju nowych tras rowerowych i turystyki rowerowej. Niezależnie od tego, czy są to sportowcy rekreacyjni, czy profesjonalni, coraz więcej osób szuka aktywnej przerwy. W ten sposób Stowarzyszenie Rowerów Dalmacji i Wspólnota Turystyczna Splitu-Dalmacji rozpoczęły wspólny projekt, by przedstawić Riwierę Makarską jako atrakcyjny cel turystyki rowerowej, który oprócz pięknych plaż i błękitnego morza oferuje trasy rowerowe dla wszystkich typów rowerzystów.

Ze względu na sprzyjający klimat Riwiery Makarskiej, szczególnie w okresie przedsezonowym i posezonowym, turystyka rowerowa na Riwierze Makarskiej jest możliwa przez cały rok. Obecnie na Riwierze Makarskiej jest sześć tras rowerowych, różniących się długością, konfiguracją terenu i poziomem trudności. Długość tras rowerowych waha się od najkrótszego szlaku rowerowego, który ma 15 km długości do najdłuższego szlaku rowerowego o długości 61 km.

Niezależnie od tego, jaki szlak rowerowy wybierzesz, na pewno będziesz zachwycony pięknem przyrody i widokiem na błękitne Morze Adriatyckie, piękne żwirowe plaże, strome górskie Biokovo, gęsty las sosnowy i błękitne niebo. Ciesz się wspaniałą przyrodą Riwiery Makarskiej z górskich ścieżek do jazdy na rowerze górskim na brukowane ścieżki. Na ścieżkach rowerowych znajdziesz wiele tradycyjnych dalmatyńskich tawern i miejscowych restauracji, w których możesz spróbować najlepszych lokalnych specjałów kuchni.

Na Riwierze Makarskiej można znaleźć następujące atrakcyjne trasy rowerowe:

  • 360 Drvenik - Gradac - czas trwania ok. 2 godzin, trasa ma 28 km długości, a wejście 710 m
  • 320 Igrane - trasa Zivogosce - czas trwania ok. 2 godzin, trasa ma długość 26 km, a wejście wynosi 612 m
  • 280 Tučepi - trasa Podgora - czas trwania ok. 2 godzin, trasa ma 28 km, a wejście 770 m
  • 241 Trasa Biokovo - czas trwania ok. 4 godzin, trasa ma długość 61 km (jest to najdłuższa trasa rowerowa na Riwierze Makarskiej), a wejście to 2262 m
  • 240 zwiedzanie Makarskiej - czas trwania około 1 godziny, trasa ma 15 km długości (jest to najkrótsza trasa rowerowa na Riwierze Makarskiej), a wejście na szczyt wynosi 456 m
  • 200 rejsów po Breli - czas trwania około 3,5 godziny, trasa ma 44 km, a wejście 1001 m

Riwiera Makarska - prognoza pogody i klimatu

Prognoza pogody

Riwiera Makarska to mikroregion w obrębie Splitu-Dalmacji, rozciągający się od gminy Brela na północy do Baćiny na południu, otoczony morzem i masywem górskim Biokovo. Na Riwierze Makarskiej panuje klimat śródziemnomorski , który charakteryzuje się słonecznym, suchym i gorącym latem oraz wilgotnymi i łagodnymi zimami. Dzięki dużej liczbie słonecznych godzin w ciągu roku i wysokiej temperaturze powietrza, na tym terenie przeważają typowe rośliny zimozielone, takie jak dąb, sosna Aleppo i sosna dalmatyńska. Najlepsze uprawy rolne w tym obszarze to figi i oliwki. Średnia dzienna temperatura powietrza w miesiącach letnich wynosi około 25° C, podczas gdy w zimie spada średnio do 10° C. Idealna temperatura w miesiącach letnich mocno przyczynia się do rozwoju turystyki, najważniejszego sektora gospodarczego w Makarska Riwiera.

Jakość i czystość morza są nie tylko typowe dla Riwiery Makarskiej, ale dla całego wybrzeża Dalmacji, głównie ze względu nasłabyrozwój przemysłu. Wiele plaż Riwiery Makarskiej posiada niebieską flagę, symbol czystości, jakości usług i zachowanego środowiska. Średnia roczna temperatura wody na Riwierze Makarskiej jest wyższa niż 20° C, podczas gdy w miesiącach letnich wynosi od 23° C do 27° C.