Apartamenty i kwatery prywatne Dubrovnik - Dalmacja

Dubrownik - Republika Chorwacji! Wolność i piękno! Napiszemy o tych dwóch terminach, które najlepiej opisują Dubrownik i cały obszar dawnej republiki Dubrownika. Słowo libertas wpisane jest na flagę Dubrownika, a jeszcze więcej w duszach mieszkańców Dubrownika. Piękno murów miejskich, wysp Elafiti, wyspy Korčula i Mljet oraz półwysep Pelješac to coś, co trzeba samemu zobaczyć i doświadczyć! Historia Dubr...

Wybrane apartamenty i kwatery prywatne w - Dubrovnik - Dalmacja

Apartamenty Sveti Anton

Orebić

od 30 €

Domek letniskowy Ivona

Slano

od 250 €

Apartamenty Nikola

Dubrovnik

od 65 €

Apartamenty Vista

Cavtat

na żądanie

Apartamenty Zona

Orebić

od 20 €

Apartament Live a dream

Korčula - Blato

od 80 €

Apartamenty Luka

Korčula - Prižba

na żądanie

Apartamenty Villa Avantgarde

Župa Dubrovačka

od 50 €

Apartamenty Marghareta

Dubrovnik

od 100 €

Domek letniskowy Villa Dom

Brijesta

na żądanie

Apartamenty Pretner

Orebić

od 40 €

Apartamenty Villa Delta

Blace

od 35 €

Apartamenty Orsula - Pelješac

Kućište

od 45 €

Dubrovnik - Dalmacja (179) - szukaj kwater prywatnych według miejsc

Przewodnik turystyczny Dubrovnik - Dalmacja

Dubrovnik - Dalmacja - Herb

Dubrownik - Republika Chorwacji! Wolność i piękno! Napiszemy o tych dwóch terminach, które najlepiej opisują Dubrownik i cały obszar dawnej republiki Dubrownika. Słowo libertas wpisane jest na flagę Dubrownika, a jeszcze więcej w duszach mieszkańców Dubrownika. Piękno murów miejskich, wysp Elafiti, wyspy Korčula i Mljet oraz półwysep Pelješac to coś, co trzeba samemu zobaczyć i doświadczyć!

Historia Dubrownika rozpoczęła się w VII wieku, kiedy Latins uciekł z Epidaurum i inwazji Awarów i Słowian. Założyli miasto Ragusa, dzisiejsze Dubrownik. Na południowych zboczach wzgórza Srđ Słowianie zaczęli budować swoją osadę, zwaną Dubrava, nazwaną od dębowych lasów. Później, kiedy Łacinnicy i Słowianie dołączyli i pomieszali, stało się to nazwą miasta. W pierwszych wiekach Dubrownik był pod panowaniem bizantyńskim. Po panowaniu Bizancjum przechodzi pod panowanie Wenecji. Po 1358 r. Był pod panowaniem królestwa węgierskiego. Jednak od 1380 do 1806 roku Dubrownik był prawdziwie niezależną republiką. Dubrownik rozwinął złożony handel morski w basenie Morza Śródziemnego i na świecie. Stał się republiką arystokratyczną i rozszerzał swoje terytorium, budując dziś słynne mury i flotę. W XVI wieku była jedną z największych flot handlowych na świecie! Dziś Dubrownik jest znanym na całym świecie miejscem turystycznym, którego spektakularne mury, brukowane uliczki, w szczególności Stradun, pałac książęcy i wiele innych po prostu trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Oferta zakwaterowania jest szeroka, od pokoi po liczne luksusowe hotele, apartamenty na wybrzeżu i domy wakacyjne po tańsze kwatery prywatne. Najlepszym sposobem na znalezienie zakwaterowania jest nawiązanie bezpośredniego kontaktu z właścicielami zakwaterowania bez ponoszenia wysokich opłat agencyjnych.

Wyspy Elafickie, nazwane tak od greckiego słowa elaphos (jelenie), znajdują się przed wybrzeżem Dubrownika i składają się z Šipan, Koločep, Lopud i kilku mniejszych wysp. Są one dobrze połączone promem i liniami promowymi do Dubrownika. Będziesz oczarowany pięknymi piaszczystymi plażami i mnóstwem starych kościołów i letnich domów. Co ciekawe, należy wspomnieć, że w Koločep i Lopud nie ma samochodów, co czyni je idealnymi na wakacje z dala od zgiełku współczesnego życia.

Korcula to wyspa zamieszkana od czasów prehistorycznych, a później z Grecji, kiedy została nazwana KorkyraMelain, czyli od Rzymian Korkyra Nigra i z tym samym znaczeniem - Czarna Korcula. Korčula zawdzięcza swoją nazwę mrocznym i dobrze zachowanym lasom, które z pewnością Cię zafascynują. Przed wybrzeżem miasta Korčula była słynna bitwa w 1298 roku, pomiędzy Wenecjanami i Genuą. Uważa się, że legendarny odkrywca Marko Polo urodził się na Korculi. Dziś Korčula jest wyspą liczącą ponad 16 000 mieszkańców, a większe osady to Korčula, Blato we wnętrzu i Vela Luka. Wyspa nieopisanego uroku pełna jest tanich apartamentów na wybrzeżu, domów wakacyjnych oraz pokoi do wynajęcia. Masz możliwość zarezerwowania idealnego zakwaterowania w bezpośrednim kontakcie z właścicielami zakwaterowania. Półwysep Pelješac jest jednym z najpiękniejszych półwyspów w Chorwacji z licznymi plażami i winami dobrej jakości. Tutaj znajduje się miasto Ston, które ma jedną z najdłuższych ścian w Europie i Orebić, popularną miejscowość turystyczną. W regionie Dubrownika znajduje się delta Neretwa, która jest bardzo interesującym miejscem ze względu na dziką przyrodę, wiele gatunków ptaków i długie, piaszczyste plaże.

I wreszcie Mljet, wyspa lasów sosnowych, jeziora zmieszane ze słodką i słoną wodą, benedyktyńskie klasztory i legendy. Wyspa została odwiedzona przez Odyseusza i Pawła zgodnie z legendą i jest z pewnością miejscem, które trzeba zobaczyć i doświadczyć. Mljet jest uważana za najbardziej malowniczą chorwacką wyspę, więc zachodnia część jest chroniona jako pierwszy Park Narodowy w Mediteranean. Mljet jest dobrze połączone liniami promowymi z lądem, a na wyspie jest wiele prywatnych taksówek, więc wymówka, by nie odwiedzić tej magicznej wyspy, po prostu nie istnieje! Życzymy Wam serdecznego powitania w Dubrowniku i jego okolicach i mamy nadzieję, że spędzicie niezapomniane wakacje na ekstremalnym południu Chorwacji i Dalmacji!

Dubrovnik - Dalmacja - Atrakcje przyrodnicze, kulturalne i turystyczne

Mury Dubrownika

Mury Dubrownika są jedną z największych i najbardziej znanych atrakcji nie tylko Dubrownika, ale także całej Chorwacji. Ta złożona struktura obronna, należąca do największych i najlepiej zachowanych w Europie, chroniła wolność i bezpieczeństwo Republiki Dubrownickiej, która kwitła w pokoju i dobrobycie dzięki rozwiniętemu handlowi przez prawie pięć wieków. Dzisiejsze mury miejskie zostały zbudowane głównie w XII i XVII wieku i od dawna są źródłem dumy dla Dubrownika, ponieważ w tym czasie nigdy nie zostały podbite przez wrogie wojsko.

Imponujące ściany mają nieprzerwaną długość około 1940 metrów i otaczają większość starego miasta w Dubrowniku i osiągają maksymalną wysokość około 25 metrów i szerokość do 6 metrów. Po upadku Carigradu w 1453 r. Dubrownik niezwłocznie podjął wszelkie niezbędne środki obronne, w tym wzmocnienie istniejących struktur obronnych i budowę nowych. Mury Dubrownika składają się w sumie z 16 wież, czterech bram miejskich, trzech fortyfikacji (Bokar, Minceta i St. John) i sześciu bastionów. Chociaż nie są częścią muru, w systemie obronnym miasta znajdują się dwie imponujące fortece - Lovrijenac i Revelin. Ze względu na wymiary, zachowanie i wiek, mury Dubrownickie i całe centrum Dubrownika zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku.

Jeśli chodzi o atrakcyjność i piękno murów Dubrownika, najlepiej jest powiedzieć, że jedna z największych stron turystycznych - TripAdvisor, oparta na opiniach milionów podróżnych opracowała listę dziesięciu stron, które należy odwiedzić przed śmiercią, a jedną z nich było miasto Dubrownik. Jeśli jesteś w pobliżu Dubrownika lub jeśli planujesz spędzić wakacje w tej części Dalmacji, nie przegap wizyty w tym wyjątkowym zabytku kultury. Oprócz historycznego znaczenia i piękna, można podziwiać spektakularne widoki na stare centrum miasta, wyspę Lokrum i otwarte morze.

Bilety wstępu są płatne i kosztują 50 - 150 Kn (7 - 20 €). Najlepszą porą na zwiedzanie murów jest poranek, kiedy można uniknąć dużego tłumu, szczególnie w miesiącach letnich lub podczas wizyt z dużych krążowników, które regularnie odwiedzają miasto. Zwiedzanie trwa zwykle od jednej do kilku godzin, dlatego zalecamy zabranie ze sobą ochrony przeciwsłonecznej i wody, szczególnie w gorące letnie miesiące. Dubrownik oferuje ogromny wybór kwater prywatnych, dzięki czemu można zatrzymać się w jednym z ekskluzywnych apartamentów w obrębie murów miejskich lub w znacznie tańszych pokojach poza Starym Miastem.

Mury Dubrownika, Chorwacja
Mury Dubrownika, Chorwacja
Mury Dubrownika, Chorwacja
Park Narodowy Mljet

Park Narodowy Mljet obejmuje północno-zachodnią część wyspy Mljet, która rozciąga się na ponad 54 km2 chronionego gruntu i otaczającego wybrzeża, 500 metrów od brzegu, w tym wysepki i klify. Ze względu na wyjątkowe dziedzictwo kulturowe i historyczne, bujne życie roślinne, unikalne panoramiczne widoki na wyblakłą linię brzegową, klify, skały i liczne wysepki, gęste zielone lasy sosnowe i otaczające je wzgórza w dniu 11 listopada 1960 roku zostało ogłoszone parkiem narodowym. Jest to najstarszy morski park narodowy w całym basenie Morza Śródziemnego.

Centralna część parku zajmuje fascynujący system słonych jezior, unikatowe zjawisko geologiczne i oceanograficzne w krasie. Duże jezioro ma 145 hektarów i głębokość 46 metrów, a małe jezioro ma 24 hektary i głębokość do 29 metrów. Dzięki swemu pięknu i licznym, ale nieznanym dotąd sekretom od dziesięcioleci przyciąga wielu turystów i miłośników przyrody do tej nieskażonej przyrody. Jeziora to w rzeczywistości morze, ale lokalni ludzie nazywają je jeziorami, ponieważ morze wchodzi w naprawdę wąską cieśninę, więc naprawdę wyglądają jak jeziora. W środku dużego jeziora leży malutka i malownicza wyspa St. Mary z kościołem i klasztorem benedyktyńskim, którego początki sięgają XII wieku. Łodzie z parku narodowego regularnie kursują na tę wyspę, dzięki czemu można ją odwiedzić przez cały dzień.

Bujna roślinność całej wyspy Mljet nadała mu przydomek "zielona wyspa" i słusznie, ponieważ dziś ponad 70% wyspy pokrywają gęste lasy śródziemnomorskie, rodzime lasy dębowe, sosny alepskie i dzikie oliwki. Słynny francuski oceanograf Jacques Cousteau nurkował i odkrywał podwodny świat wokół wyspy Mljet, twierdząc, że woda i morze są jednymi z najczystszych na świecie. Oprócz pływania w krystalicznie czystym morzu, odwiedzający parku mogą również korzystać z jazdy na rowerze, ponieważ łatwiej jest zobaczyć jeziora, a następnie spływy kajakowe i kajakarstwo, a także wspinaczkę na najwyższy szczyt Montokuc, oferując niezapomniany widok na cały park narodowy, odległe wyspy i otwarte morze.

Wizyta w Parku Narodowym i na wyspie Mljet jest możliwa dzięki regularnym połączeniom promowym z Dubrownika lub Splitu, a także z licznymi łodziami turystycznymi z wyspy Korčula lub linią promową z Peljesac. Statki zazwyczaj docierają do portu Polače, gdzie kupowane są bilety i który jest punktem wyjścia do wycieczki po parku. Odwiedź wyspę Mljet, zarezerwuj prywatne zakwaterowanie w jednym z prywatnych apartamentów, pokoi lub domów wakacyjnych i spędź spokojne rodzinne wakacje w dziewiczej przyrodzie i krystalicznie czystym morzu na najbardziej zielonej wyspie Adriatyku.

Park Narodowy Mljet, Chorwacja
Park Narodowy Mljet, Chorwacja
Park Narodowy Mljet, Chorwacja
Stare Miasto Korčula

Korcula jest historycznym miastem obronnym na chronionym wschodnim wybrzeżu pięknej, zalesionej i zielonej wyspy Korčula. Stare miasto Korčula otoczone jest dobrze zachowanymi murami i wieżami. Stare kamienne ulice w ścianach są tak rozmieszczone, aby umożliwić swobodną cyrkulację powietrza, chroniąc jednocześnie przed silnymi wiatrami południowymi i północnymi.

Stare miasto Korčula zostało zbudowane jako silna twierdza na wzgórzu, które posiada wąską, kamienistą lokalizację pomiędzy wyspą Korčula i półwyspem Pelješac w XIII wieku. W tym czasie powstał statut miasta i wyspy Korčula, jeden z najstarszych dokumentów prawnych w tej części Europy. Ustawa regulowała życie średniowiecznego miasta, zbudowanego według surowych reguł średniowiecznej urbanistyki. Budowa poza murami została zakazana aż do XVIII wieku, kiedy niebezpieczeństwo ataku na miasto ustało.

Do historycznych zabytków miasta należy katedra św. Marka (wybudowana w stylu romańsko-gotyckim z 1301 do 1806 roku), klasztor franciszkański z piękną klauzurą wenecką z XV wieku, ratusz, dawny pałac gubernatora weneckiego i rozpoznawalny masywne mury miejskie i wieże. Wieża Revelin została zbudowana w 1485 roku i jest jedną z największych atrakcji, ponieważ może być wspięta na sam szczyt, co daje najpiękniejszy widok na całe stare miasto. Wewnątrz murów miejskich znajduje się również miejsce narodzin najbardziej znanego podróżnika i badacza wszech czasów, Marco Polo, urodzonego tutaj w 1254 roku. Muzeum Miejskie w Korculi znajduje się w pałacu Gabrijelisa w samym centrum starego miasta i ma wiele ciekawych historii i artefakty od pradziejów po dzień dzisiejszy, które mówią nam o bogatej i interesującej historii tego pięknego miasta.

Polecamy zobaczyć grę rójkę Moreška, która odbywa się regularnie w miesiącach letnich i osiąga szczyt w dniu Sv. Todor, patron miasta Korcula (29 lipca każdego roku). Dojazd do Korčuli jest stosunkowo łatwy, ponieważ jest bardzo dobrze połączony liniami katamaranów ze Splitu i Dubrownika oraz linią promową z Orebic na półwyspie Peljesac. Zapraszamy do odwiedzenia tej perły Dalmacji, skontaktujemy się bezpośrednio z właścicielami prywatnych kwater, wynająć apartament lub pokój w starym centrum miasta i doświadczyć życia jak było w czasach średniowiecza.

Stare Miasto Korčula, Chorwacja
Stare Miasto Korčula, Chorwacja
Stare Miasto Korčula, Chorwacja
Jeziora Baćina

Jeziorka Bacińska to seria słodkowodnych jezior krasowych w pobliżu Baćiny w głębi lądu Ploce po prawej stronie (północno-zachodnia), gdzie rzeka Neretva płynie w Morzu Adriatyckim. Jeziora są stosunkowo małe (całkowita powierzchnia wynosi tylko 138 hektarów), ale należą do najciekawszych zjawisk w hydrografii krasowej.

Jeziora wyróżniają się wyjątkowym pięknem, blaskiem wody i szmaragdowozielonym kolorem. Składa się z sześciu połączonych jezior z naturalnymi kanałami i jednego oddzielnego jeziora: Oćuša, Crniševo, Podgora, Sladinac, Vrbnik, Sipak i Plitko. Oćuša jest największym jeziorem, a najgłębszym jeziorem jest Crniševo o głębokości 34 metrów. Jest to jezioro kryptodepresji, ponieważ powierzchnia jeziora znajduje się nad poziomem morza, a dno jeziora poniżej poziomu morza. Vrbnik jest najmniejszym ze wszystkich jezior i nie jest połączony z innymi jeziorami. Wszystkie jeziora są otoczone łąkami, zielenią, malowniczymi wzgórzami i wzdłuż dostępnych brzegów są liczne plaże i rośliny wodne. Tu żyje duża liczba chronionych, a nawet endemicznych gatunków roślin i zwierząt. Szczególnie liczne ptaki, ponieważ jeziora są bardzo ważnymi siedliskami i stacjami, kiedy przemieszczają się z Europy do Afryki.

Jeziora są średnio o 3 ° C cieplejsze od morza i są bardzo wygodne do pływania i wiosłowania. Ponieważ są bogate w ryby słodkowodne, przyciągają wielu sportowców, ale także wszystkich miłośników przyrody. Jeziora są bardzo łatwo dostępne, ponieważ znajdują się w pobliżu głównej drogi, a jeśli chcesz zostać na noc, możesz łatwo znaleźć zakwaterowanie w prywatnych apartamentach, pokojach i mniejszych obozach.

Wzdłuż wybrzeża znajduje się także kilka restauracji i kawiarni, w których można spędzić relaksujące chwile, ponieważ nawet podczas największego letniego zgiełku na wybrzeżu Adriatyku, tutaj można znaleźć spokój i spokój oraz orzeźwienie od wielkiego letniego upału. Możesz również wypożyczyć łódź lub deskę windsurfingową i delikatnie wędrować po pięknej scenerii tych wyjątkowych jezior.

Jeziora Baćina, Chorwacja
Jeziora Baćina, Chorwacja
Jeziora Baćina, Chorwacja
Dolina Neretwy

Dolina rzeki Neretwy jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych części Dalmacji. Jest to jedyna delta w Chorwacji. Deltę tworzy ujście rzeki Neretwy. Jest to jeden z niewielu obszarów podmokłych pozostających w Europie, zwłaszcza w basenie Morza Śródziemnego. Przewiduje się, że cała strefa delta zostanie objęta ochroną, i rozpoczyna się inicjatywa, aby ogłosić ją parkiem przyrody.

Delta Neretwy rozciąga się od Metković na wschodzie, aż do Morza Adriatyckiego na zachodzie. Od północy i południa graniczy ze stromymi wzgórzami i górami. Pierwotnie składał się z 12 różnych rozlewisk, które tworzyły deltę, ale po ekstensywnej melioracji w XIX wieku, dziś pozostały cztery. Wiele oryginalnych mokradeł, jezior i lagun zniknęło, ale pozostałe części tego unikalnego śródziemnomorskiego bagna są zachowane, dlatego obszar ten jest szczególnie interesujący dla wszystkich miłośników przyrody. W delcie rzeki Neretwy znajduje się aż 310 gatunków ptaków, co czyni go jednym z najważniejszych obszarów ornitologicznych w Chorwacji. Jest to również ważne dla całej Europy, ponieważ cała delta jest ważną stacją dla wszystkich ptaków wędrownych podczas ich podróży z Europy do Afryki.

Ukryte i zachowane bagna, laguny i stawy są nadal bogate w ryby i rośliny wodne. Zróżnicowane zioła i rośliny wodne ukrywają liczne żaby, ptaki i inne bagienne zwierzęta. Pięć miejscowości w delcie o łącznej powierzchni 1620 ha jest chronionych jako rezerwaty ornitologiczne i chronione krajobrazy. Metković ma jedną z największych kolekcji ornitologicznych w Europie, zawierającą ponad 200 gatunków ptaków. Cała delta zajmuje powierzchnię ponad 12 000 hektarów, a większość tej żyznej ziemi jest wykorzystywana do celów rolniczych. Najczęściej uprawiane są owoce cytrusowe, arbuzy, śliwki, oliwki i różne warzywa. Najważniejsze miasta w delcie to Ploče, Opuzen i Metkovic. Oprócz owoców cytrusowych typowymi produktami w Dolinie Neretwy są domowe wino, brandy i dalmatyńskie prosciutto. Linia brzegowa delty tworzy głównie piaszczyste plaże, które przyciągają coraz więcej turystów, zwłaszcza kitesurferów, ze względu na korzystne wiatry w okresie letnim. Ekoturystyka i safari fotograficzne są stopniowo rozwijane, a wyspecjalizowane agencje oferują wyjątkowe wycieczki tradycyjnymi łodziami Neretwy.

Polecamy odwiedzić unikalne połączenie bagien, rzeki, przyrody i Morza Adriatyckiego. Tutaj można spędzić przyjemne chwile na długich, piaszczystych plażach, delektując się świeżymi owocami Neretwy, warzywami i innymi specjałami.

Dolina Neretwy, Chorwacja
Dolina Neretwy, Chorwacja
Dolina Neretwy, Chorwacja
Park Przyrody Lastovo

Wyspy Lastovo zostały ogłoszone parkiem przyrody w 2006 roku, co czyni go najmłodszym chorwackim parkiem przyrody. Archipelag Lastovo składa się z 46 wysp, wysepek, skał i największej wyspy Lastovo. Całkowita powierzchnia wynosi 53 km2 i 143 km2 powierzchni morza. Cały archipelag położony jest w południowej części Morza Adriatyckiego, około 15 kilometrów na południe od wyspy Korčula i jest jedną z najbardziej oddalonych wysp w Chorwacji. Dzięki temu przyroda i całe życie morskie pozostały bardzo dobrze zachowane. Wzdłuż wyspy Mljet Lastovo jest najbardziej zalesioną wyspą na Adriatyku, ponieważ aż 60% jej powierzchni pokrywają dobrze zachowane lasy śródziemnomorskie.

Linia brzegowa jest bardzo wcięta, szczególnie na zachodzie i północnym zachodzie, a podwodny świat jest bogaty i różnorodny. Klimat jest bardzo łagodny śródziemnomorski z bardzo przyjemnymi temperaturami latem i zimą. Poza swoim naturalnym pięknem, Lastovo jest bardzo interesujące ze względu na swoje dziedzictwo kulturowe. Wyspa była zamieszkała przez tysiące lat i została zasiedlona przez starych Ilirów i Greków, a następnie przez Rzymian i wreszcie Chorwatów. Znaleziska archeologiczne z wczesnego średniowiecza znaleziono w zatoce Ubli (na południowo-zachodnim wybrzeżu). Największe miejsce na wyspie nazywa się Lastovo i jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Dalmacji. Jest to typowa średniowieczna osada w formie amfiteatralnej, otoczona wzgórzami wzdłuż żyznej doliny. Tutaj mieszkańcy uprawiają głównie winogrona, oliwki i warzywa. Możesz zobaczyć piękne domy rodzinne z XV i XVI wieku, ozdobione bogato zdobionym "fumari", kominami, które stały się znakiem rozpoznawczym tego miejsca i wyspy.

Szczególnymi atrakcjami wyspy są latarnie morskie, takie jak latarnia Struga w pobliżu Skrivena Luka, potem Sušac na wyspie o tej samej nazwie i Glavat. Cała wyspa ma wiele atrakcyjnych ścieżek rowerowych i turystycznych, gdzie najlepiej jest doświadczyć całego naturalnego piękna wyspy. Wspinaczka na najwyższy szczyt Hum, znajdujący się na wysokości 413 metrów nad poziomem morza, jest szczególnym doświadczeniem, ponieważ podczas ładnej pogody widok dociera do odległych wysp Korčula, Mljet, Peljesac i otwartego morza południowego Adriatyku. Lastovo jest połączone ze Splitem promem i katamaranem raz dziennie. Latem Lastovo łączy się także z katamaranem do Dubrownika.

Jeśli chcesz spędzić wakacje w ciszy i spokoju, w otoczeniu natury, zapraszamy do odwiedzenia tego ukrytego i odległego archipelagu, gdzie nie ma dużych budowli ani dużych betonowych budynków. Zakwaterowanie można znaleźć w małych domach rodzinnych w prywatnych apartamentow, pokojach lub domkach letniskowych, dlatego zalecamy bezpośredni kontakt z właścicielami kwater prywatnych w Lastovo i zaoszczędzić nawet 40% na wysokich opłatach agencyjnych.

Park Przyrody Lastovo, Chorwacja
Park Przyrody Lastovo, Chorwacja
Park Przyrody Lastovo, Chorwacja

Dubrovnik - Dalmacja - Klimat i prognoza pogody

Dubrovnik - Dalmacja Prognoza pogody

Dalmacja jest historycznym regionem w Chorwacji, który rozciąga się od Zadaru i góry Velebit na północy do Dubrownika i Konavli na południu Chorwacji. W prawie całej Dalmacji dominuje typowy śródziemnomorski klimat z suchym, słonecznym i gorącym latem, łagodnymi i deszczowymi zimami. W zagłębiu dalmatyńskim (Dalmatyńska Zagora) dominuje klimat submed śródziemnomorski, który różni się od typowego klimatu śródziemnomorskiego, ponieważ zimy są nieco chłodniejsze, a lata są w większości nieco gorętsze od średniej. Dzięki mnóstwu słońca i ciepła dominują typowe rośliny zimozielone; dąb szypułkowy, sosna Aleppo, sosna czarna dalmatyńska i uprawy rolne; oliwki, figi i winnice.

Region Dubrownika jest najbardziej wysuniętą na południe częścią Chorwacji, a największy wpływ na klimat ma otwarte morze południowego Adriatyku. Z reguły temperatura powietrza jest tu nieco niższa niż w pozostałej części Dalmacji. Temperatura morza jest nieco wyższa niż w pozostałej części Dalmacji z powodu rozległej powierzchni morza. Morze Adriatyckie latem ochładza lądy i ogrzewa je zimą. Ze względu na obfitość słońca i przyjemne temperatury morza, Dubrownik i jego okolice oraz archipelag Dubrownicki są często odwiedzane przez turystów szukających przyjemnych i niezapomnianych wakacji. Dobrej jakości i krystalicznie czyste morze jest charakterystyczne dla całego wybrzeża Dalmacji, zwłaszcza wysp dalmatyńskich ze względu na stosunkowo niską gęstość zaludnienia i niedorozwój przemysłu. Wiele plaż Dalmacji jest nosicielami niebieskiej flagi - symbolem czystości, jakości usług i ekologicznie zachowanego środowiska.

Poniżej znajduje się wykres ze średnią maksymalną i minimalną dzienną temperaturą powietrza i temperaturą wody w Dubrowniku, która najlepiej odzwierciedla przyjemny śródziemnomorski klimat.

Średnia temperatura powietrza - Dubrovnik - Dalmacja
Średnia temperatura morza - Dubrovnik - Dalmacja
Ostatnio dodane zakwaterowanie w regionie Dubrovnik - Dalmacja
Domek letniskowy Captain's house

od 220 €

Apartamenty Sonja

od 110 €

Apartamenty Gršćica
Apartamenty Nikolica

od 60 €