Apartamenty i kwatery prywatne Ozalj

Ozalj to niewielka miejscowość w hrabstwie Karlovac w Chorwacji. Jest on położony na rzece Kupa w środkowej Chorwacji, na północ od Karlovac. Jest w pobliżu granicy ze Słowenią, który jest tylko 15 km. Średniowieczne miasto Ozalj jest zbudowany na płaskowyżu nad rzeką Kupa, a po raz pierwszy wymieniony w 13 wieku jako wolnego miasta królewskiego. Początkowo był własnością znanego arystokratycznego rodu Frankopana, ale w 16 wieku...

Wybrane apartamenty i kwatery prywatne Ozalj

Sortuj według:

Agroturystyka Sablić

Ozalj

Od morza > 50 km
Pojemność 7 osób

od 200 €

Apartament Arcadia

Ozalj

Od morza > 50 km
Pojemność 5 osób

od 100 €

Domek letniskowy Jakov

Ozalj

Od morza > 50 km
Pojemność 4 osób

od 100 €

Agroturystyka Sablić ( Ozalj)

Country House Sablic to stuletni dom rodzinny, który został zbudowany z dębu w tradycyjnym stylu Pokuplje (region wokół rzeki Kupy, w pobliżu miasta Ozalj). W 2008 r. Odrestaurowaliśmy dom z poszanowaniem starych i oryginalnych elementów i wyposażyliśmy go tak, aby pasował do współczesnego stylu życia. Nasz rustykalny dom wakacyjny mieści się w nowo wybudowanej piwnicy z tarasem o nazwie „ganak”, dla którego ten typ domu jest znany i rozpoznawany jako typ starej chorwackiej konstrukcji. Wejście do salonu jest z tarasu, co sprawia, że z kuchnią i jadalnią jest jeden duży pokój. Pierwsze piętro składa się z trzech sypialni i dwóch łazienek. Ten przytulny dom wakacyjny oferuje duży parking i kuchnię na zewnątrz, która jest przeznaczona do spędzania czasu na świeżym powietrzu z dwoma dodatkowymi toaletami. Oferujemy wyjątkowe wrażenia natury: spanie w autentycznym drewnianym domku, w otoczeniu pastwisk, lasów i pięknych widoków na wyżyny Žumberak. jedząc owoce i warzywa świeżo zebrane z własnego ekologicznego ogrodu, opalając się na kamienistej plaży. Jest też piec kaflowy, który ogrzewa wszystkie pokoje w chłodne dni. Witamy !

Kategoryzacja Kategoryzacja - Agroturystyka Sablić

Od morza > 50 km
Pojemność 7 osób

Cena od 200 €

Apartament Arcadia ( Ozalj)

Jeśli chcesz uciec od miejskiego tłumu i poznać piękne miejsce do odpoczynku i relaksu oraz poczuć ciepło wiejskiego domu, odwiedź mieszkanie Arcadia, które jest otoczone czystą i nietkniętą przyrodą. Podziwiaj piękne widoki na okolicę, śpiew ptaków, długie spacery, jazdę na rowerze, zbieranie jagód. Idealne połączenie natury i człowieka. Idealny dla rodzin, które chcą cieszyć się przyrodą. W odległości 2,5 km od apartamentu znajduje się imponujący budynek - Stare Miasto Ozalj - położony na klifie nad rzeką Kupą. Mieści się w nim lokalne muzeum, które ma historyczną i archeologiczną kolekcję Ozalj i okolic. Ethno park Ozalj, w odległości 1 km od centrum Ozalj, ma tradycyjną architekturę. W odległości 1,5 km od apartamentu znajduje się park adrenaliny. Jaskinia Vrlovka znajduje się w Kamanje, jednej z najstarszych znanych jaskiń w Chorwacji. Park przyrodniczy Žumberak, przestronny obszar z cennymi ekologicznie, krajobrazowo i kulturowo-historycznie obiektami, znajduje się 10 km od Ozalj. Stare miasto Dubovac znajduje się w Karlovac, mieście nad czterema rzekami, jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zabytków architektury feudalnej w Chorwacji, 20 km od Ozalj. Akwarium słodkowodne Karlovac - Aquatika - oferuje wyjątkowe wydarzenie podwodnego świata i jezior. W starych austriackich koszarach Turanj, w odległości 4 km od centrum Karlovaca, znajduje się muzeum Wojny Ojczyźnianej. Do najpiękniejszych zabytków przyrody w Europie należy wspaniały Park Narodowy Jezior Plitwickich, zaledwie 1 godzinę jazdy od Karlovaca. Stolica Zagrzebia znajduje się zaledwie 40 km od Ozalj. Postanowiłem poświęcić się zakwaterowaniu rodzinnemu, czyli wynajmowaniu mieszkania. Chcę powitać moich gości szerokim uśmiechem i ciepłym sercem. To dla mnie wielka przyjemność, że piękny krajobraz, z dala od tłumów miasta, a jednocześnie blisko wszystkich ważnych obiektów, w których mieszkam, z bogactwem lasów i łąk, idyllicznym życiem mieszkańców, będzie moimi gośćmi idealnymi miejsce na relaks i znaleźć tam oazę spokoju. Po przyjeździe Goście zostaną powitani butelką wina, przekąskami, owocami sezonowymi lub warzywami. Z góry pomyślałem o moich gościach i ich bezpieczeństwie oraz zorganizowałem ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków podczas pobytu w apartamencie dla każdego gościa. Wszelkie sugestie, uwagi lub komplementy są mile widziane. Chcę sprostać oczekiwaniom każdego gościa.

Kategoryzacja Kategoryzacja - Apartament Arcadia

Od morza > 50 km
Pojemność 5 osób

Cena od 100 €

Domek letniskowy Jakov ( Ozalj)

Dom wakacyjny "Jakov" znajduje się w parku przyrody Žumberak. W małej wiosce Ferenci, 3 km do Vrhovac i 8 km do miasta Ozalj. Dom położony w ciszy i spokoju, z dala od zgiełku ruchu ulicznego w pięknej zieleni. Rzeka Kupa przepływa zaledwie 100 metrów od hotelu i nadaje się do wędkowania w rzece. Otaczają go ścieżki rowerowe i drogi winne. Region znany jest również z wysokiej jakości win oraz lokalnej żywności i artykułów spożywczych. W pobliżu można znaleźć wiejskie gospodarstwa rodzinne z lokalnymi produktami. Poza domem głównym w kamieniu (tawernie) znajduje się dodatkowa piękna przestrzeń dla około 10 osób z kominkiem i piecem chlebowym oraz duży taras częściowo zadaszony z pięknym widokiem na przyrodę. Dom wyposażony jest we wszystko co potrzebne do przygotowania wszelkiego rodzaju potraw. Grill, pizza z ceglanego pieca, szpikulec, bojler, czajnik, drewno ...

Kategoryzacja Kategoryzacja - Domek letniskowy Jakov

Od morza > 50 km
Pojemność 4 osób

Cena od 100 €

Przewodnik turystyczny - Ozalj

Ozalj  - Herb Ozalj to niewielka miejscowość w hrabstwie Karlovac w Chorwacji. Jest on położony na rzece Kupa w środkowej Chorwacji, na północ od Karlovac. Jest w pobliżu granicy ze Słowenią, który jest tylko 15 km. Średniowieczne miasto Ozalj jest zbudowany na płaskowyżu nad rzeką Kupa, a po raz pierwszy wymieniony w 13 wieku jako wolnego miasta królewskiego. Początkowo był własnością znanego arystokratycznego rodu Frankopana, ale w 16 wieku jest w posiadaniu innego słynnego arystokratycznego rodu Zrinskich. Ich własnością pozostał aż do 1671 roku i Zrinski-Frankopanów spisku przeciwko absolutnej polityki Habsburgów i Austrii. Dzień Ozalj obchodzony jest 30 kwietnia, na tym samym dniu, w którym zostały wykonane Petar Zrinski i fran krsto frankopan. Ozalj dziś ma bardzo dobrą podstawę do rozwoju turystyki, zwłaszcza kulturowego i historycznego charakteru wycieczkowym. Największą atrakcją jest średniowieczne miasto Ozalj, gdzie jest muzeum z cennych eksponatów z czasów Zrinski i Frankopana. Znajduje się tu również jedna z pierwszych elektrowni wodnej w Chorwacji od 1908 roku, zbudowany na rzece Kupa, który jest również zabytkiem kultury. Latem można korzystać ze wszystkich atrakcji oferowanych przez czystej rzece Kupa, i można odwiedzić jedną z najsłynniejszych dróg wina w okolicy i skosztować lokalnych win. Odwiedź tę ciekawą i piękną powierzchnię zalesionych wzgórz i szmaragdowe rzeki Kupa, i poznać swoje bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe. Szukaj tanich kwater prywatnych w Ozalj i okolic. Apartamenty, pokoje i domy letniskowe w Ozalj i okolic. Zapraszamy do Ozalj!

Ozalj Prognoza pogody