Apartamenty i kwatery prywatne Ozalj

Ozalj to niewielka miejscowość w hrabstwie Karlovac w Chorwacji. Jest on położony na rzece Kupa w środkowej Chorwacji, na północ od Karlovac. Jest w pobliżu granicy ze Słowenią, który jest tylko 15 km. Średniowieczne miasto Ozalj jest zbudowany na płaskowyżu nad rzeką Kupa, a po raz pierwszy wymieniony w 13 wieku jako wolnego miasta królewskiego. Początkowo był własnością znanego arystokratycznego rodu Frankopana, ale w 16 wieku...

Wybrane apartamenty i kwatery prywatne Ozalj

Sortuj według:

Agroturystyka Seljačko domaćinstvo Sablić

Ozalj

Od morza > 50 km
Pojemność 7 osób

od 200 €

Agroturystyka Seljačko domaćinstvo Sablić ( Ozalj)

Country House Sablic to stuletni dom rodzinny, który został zbudowany z dębu w tradycyjnym stylu Pokuplje (region wokół rzeki Kupy, w pobliżu miasta Ozalj). W 2008 r. Odrestaurowaliśmy dom z poszanowaniem starych i oryginalnych elementów i wyposażyliśmy go tak, aby pasował do współczesnego stylu życia. Nasz rustykalny dom wakacyjny mieści się w nowo wybudowanej piwnicy z tarasem o nazwie „ganak”, dla którego ten typ domu jest znany i rozpoznawany jako typ starej chorwackiej konstrukcji. Wejście do salonu jest z tarasu, co sprawia, że z kuchnią i jadalnią jest jeden duży pokój. Pierwsze piętro składa się z trzech sypialni i dwóch łazienek. Ten przytulny dom wakacyjny oferuje duży parking i kuchnię na zewnątrz, która jest przeznaczona do spędzania czasu na świeżym powietrzu z dwoma dodatkowymi toaletami. Oferujemy wyjątkowe wrażenia natury: spanie w autentycznym drewnianym domku, w otoczeniu pastwisk, lasów i pięknych widoków na wyżyny Žumberak. jedząc owoce i warzywa świeżo zebrane z własnego ekologicznego ogrodu, opalając się na kamienistej plaży. Jest też piec kaflowy, który ogrzewa wszystkie pokoje w chłodne dni. Witamy !

Kategoryzacja Kategoryzacja - Agroturystyka Seljačko domaćinstvo Sablić

Od morza > 50 km
Pojemność 7 osób

Cena od 200 €

Przewodnik turystyczny - Ozalj

Ozalj  - Herb Ozalj to niewielka miejscowość w hrabstwie Karlovac w Chorwacji. Jest on położony na rzece Kupa w środkowej Chorwacji, na północ od Karlovac. Jest w pobliżu granicy ze Słowenią, który jest tylko 15 km. Średniowieczne miasto Ozalj jest zbudowany na płaskowyżu nad rzeką Kupa, a po raz pierwszy wymieniony w 13 wieku jako wolnego miasta królewskiego. Początkowo był własnością znanego arystokratycznego rodu Frankopana, ale w 16 wieku jest w posiadaniu innego słynnego arystokratycznego rodu Zrinskich. Ich własnością pozostał aż do 1671 roku i Zrinski-Frankopanów spisku przeciwko absolutnej polityki Habsburgów i Austrii. Dzień Ozalj obchodzony jest 30 kwietnia, na tym samym dniu, w którym zostały wykonane Petar Zrinski i fran krsto frankopan. Ozalj dziś ma bardzo dobrą podstawę do rozwoju turystyki, zwłaszcza kulturowego i historycznego charakteru wycieczkowym. Największą atrakcją jest średniowieczne miasto Ozalj, gdzie jest muzeum z cennych eksponatów z czasów Zrinski i Frankopana. Znajduje się tu również jedna z pierwszych elektrowni wodnej w Chorwacji od 1908 roku, zbudowany na rzece Kupa, który jest również zabytkiem kultury. Latem można korzystać ze wszystkich atrakcji oferowanych przez czystej rzece Kupa, i można odwiedzić jedną z najsłynniejszych dróg wina w okolicy i skosztować lokalnych win. Odwiedź tę ciekawą i piękną powierzchnię zalesionych wzgórz i szmaragdowe rzeki Kupa, i poznać swoje bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe. Szukaj tanich kwater prywatnych w Ozalj i okolic. Apartamenty, pokoje i domy letniskowe w Ozalj i okolic. Zapraszamy do Ozalj!

Ozalj Prognoza pogody