Apartamenty i kwatery prywatne

Iž jest wyspa w archipelagu Zadaru, który znajduje się pomiędzy Dugi Otok i wyspy Ugljan. Ma powierzchnię około 18 km2, a cała wyspa ma około 600 stałych mieszkańców w dwóch osiedli Mali i Veli Iz. Wyspa była zamieszkana w czasach prehistorycznych, a on po raz pierwszy wspomniana przez cesarza Konstantyna Porfirogeneta w 10 wieku pod nazwą Ez. W średniowieczu aż do 19 wieku była własnością szlachty Zadar oraz zamożnych obywateli....

Wybrane apartamenty i kwatery prywatne

Sortuj według:

Domek letniskowy Pleasant dreams

Od morza 250 m
Pojemność 6 osób

od 100 €

Apartamenty Veli Iž

Od morza 150 m
Pojemność 20 osób

od 40 €

Domek letniskowy Pleasant dreams ( Iž)

Nowo wybudowany obiekt, położony w spokojnej części Veli Iž, dużo ciszy i prywatności. Dom ma dwie kondygnacje, na parterze znajduje się mieszkanie o pow. 65 m2, natomiast na piętrze jest dodatkowe 35 m2. Dom posiada trzy sypialnie z 6 łóżkami, dwoma podwójnymi łóżkami 180*200, 160*200 i dwoma pojedynczymi łóżkami 90*200. Dom posiada dwie łazienki z toaletą. Dom posiada również dwa tarasy, górny do opalania i wieczornej zabawy z dyskretnym oświetleniem led, a dolny wyposażony w duży parasol, na którym można spędzić cały dzień. Na wyspę można dostać się promem z portu Gaženica, który od 01.07. do 15.08. kursuje dwa razy dziennie, a dwie dodatkowe linie kursują z portu miejskiego w Zadarze, ale wtedy trzeba przyjechać bez pojazdu. We wsi znajdują się dwa bardzo dobrze wyposażone sklepy, 6 restauracji/tawern/pizzerii, 3 kawiarnie, przychodnia, poczta, kort tenisowy i boisko do koszykówki.

Kategoryzacja Kategoryzacja - Domek letniskowy Pleasant dreams

Od morza 250 m
Pojemność 6 osób

Cena od 100 €

Apartamenty Veli Iž ( Iž)

Dom znajduje się w odległości 150 metrów od morza i około 150 metrów od centrum miasta. Na pierwszym piętrze są dwa komfortowe apartamenty, A-1, A-2 i A-3 na parterze. Każdy apartament posiada dwie sypialnie, jadalnia i pokój dzienny z kuchnią, łazienka z WC, oraz dwa balkony. Mieszkania są w pełni wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty gospodarstwa domowego, a także we wszystkich apartamentach znajduje się telewizor, odtwarzacz DVD, radio i odtwarzacz CD. Z potwierdzoną rezerwacją mieszkań, podczas podróży samochodem, możemy zorganizować bilety na prom do zakupu samochodu, zapewniając takie same w Zadarze, po przyjeździe.

Kategoryzacja Kategoryzacja - Apartamenty Veli Iž

Od morza 150 m
Pojemność 20 osób

Cena od 40 €

Przewodnik turystyczny -

Iž  - Herb Iž jest wyspa w archipelagu Zadaru, który znajduje się pomiędzy Dugi Otok i wyspy Ugljan. Ma powierzchnię około 18 km2, a cała wyspa ma około 600 stałych mieszkańców w dwóch osiedli Mali i Veli Iz. Wyspa była zamieszkana w czasach prehistorycznych, a on po raz pierwszy wspomniana przez cesarza Konstantyna Porfirogeneta w 10 wieku pod nazwą Ez. W średniowieczu aż do 19 wieku była własnością szlachty Zadar oraz zamożnych obywateli. W centrum wyspy znajduje Veli Iz, który znajduje się w malowniczej zatoce po wschodniej stronie wyspy. Tutaj jest zachowany stary rdzeń miasta z typową architekturą śródziemnomorską, wąskich kamiennych uliczek i domów. We wsi znajduje się hotel, przystań i liczne apartamenty i pokoje wewnątrz kwaterach prywatnych. W samym sercu miasta zostanie przywrócony Kościół św Piotra i Pawła. Mali Iz znajduje się na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy w dwóch zatokach - Knez i Komoseva. Nie daleko od Mali Iz jest zatoka Bršanj i port promowy, skąd regularnie chodzi promy do miasta Zadar. Oliwa z oliwek, rybołówstwo i gospodarka morska to główne działania gospodarcze na wyspie. Turystyka i usług turystycznych są coraz bardziej popularne ze względu na przyrodę, łagodny klimat i czyste morze. Kind mieszkańcy będą starać się, aby Twoje wakacje jak najbardziej przyjemny. Na wyspie znajduje się wiele pięknych zatoczek, ukryte plaże i krystalicznie czystej wody, co czyni go idealnym miejscem na spokojny wypoczynek z rodziną. Klimat jest łagodny śródziemnomorski, z dużą ilością słońca i ciepła. Zalecamy odwiedzenie ciekawą kolekcję etnograficzną w Veli Iz, który bardzo obrazowo przedstawia życie dawnych mieszkańców wyspy. Jedną z ciekawostek jest fakt, że do dnia dzisiejszego utrzymuje stary rzemieślnik rzemiosła ceramiki. Skontaktować się bezpośrednio właścicielom mieszkań, pokoi i domków letniskowych na wyspie Iz, zaoszczędzić do 40% i zrelaksować się na tej pięknej i spokojnej wyspy. Szukaj niedrogiego zakwaterowania w Mali i Veli Iz. Witamy na wyspie Iž!

Iž Prognoza pogody