Wakacje Robinsona w Chorwacji na wyspach Drvenik Veli i Drvenik MaliLiczba gości na wybrzeżu Adriatyku stale rośnie w ostatnim okresie. Znalezienie wolnego miejsca na jednej z popularnych plaż w sezonie nie jest już łatwym zadaniem. Jeśli do tego zadania dodaję dodatkowe kryterium, że chodzi o cichy i ukryty zakątek na plaży, bardzo często staje się to niemożliwe.

Ośmielę się powiedzieć, że jest nas coraz więcej, dla których czyste morze nie wystarcza na wakacje. Zmęczeni tętniącym życiem rytmem i stresującym życiem codziennym, pragniemy spędzić wakacje w spokojnej, naturalnej oazie. W Chorwacji jest mnóstwo takich miejsc! Na szczęście niewiele osób jest tego świadomych ...

Drvenik Veli

 

Naprzeciwko Trogiru znajdują się wyspy Drvenik Mali i Drvenik Veli. Gdy tylko zbliżysz się do wyspy Drvenik Veli, czyli Drvenik Veliki, wioski na tej samej wyspie, która jest ostatecznym celem promu Jadrolinija (punktem wyjściowym jest Seget Donji lub Trogir), zaczynasz odczuwać urok typowych życie na wyspie. Krótki hałas i tłum spowodowany przybyciem promu zostaną wyciszone wraz z odejściem promu. Sklep, kilka tawern i kościół stanowi centrum wyspy. Jeśli pójdziesz nieco powyżej kilku domów w wiosce, zdajesz sobie sprawę, że jesteś otoczony zielenią i morzem. Wszystko to sprawi, że poczujesz się jak jedyny na świecie.

Drvenik Veli

 

Sama wyspa kryje kilka odległych zatok, Grabula (na zachód od wioski Drvenik Veli), Mala Luka (zachodnia część wyspy), Pernatica (część południowa), Solinska (część południowa) i Krknjaši (wschodnia część wyspy) ). Wschodnia część wyspy, wieś Krknjaši była naszym celem. Zdecydowaliśmy się przejść te 4 km od jednej do drugiej części wyspy. Rower byłby również dobrym rozwiązaniem (ale tylko dla tych, którzy są gotowi jechać pod górę na drodze makadamowej). Zejście w kierunku wschodniej strony wyspy przyciąga uwagę krystalicznie błękitna zatoka nadmorska otoczona dwoma wysepkami, zatoka Krknjaši znana jako Błękitna Laguna. Morze jest tu tak krystalicznie czyste, że na pewno zobaczysz jeżowce, które przyciąga również czyste i czyste morze. Zatoka jest idealna dla żeglarzy, którzy są najczęstszymi gośćmi tej zatoki. Otoczona jest dwoma wysepkami, Krknjaš Veli i Krknjaš Mali, które ze względu na swój sosnowy las są idealnym miejscem do biwakowania.

Drvenik Veli

 

W pobliżu wyspy Drvenik Veli znajduje się inna zamieszkana wyspa, Drvenik Mali. Jego port w Boraku jest jednym z przystanków tego samego promu Jadrolinija, który kieruje się do Drvenik Veli. Borak jest głównym portem wyspy i centrum wszystkich działań społecznych i gospodarczych na tej wyspie. Na wyspie znajduje się również droga o długości kilkuset metrów w kierunku na południe od wyspy, tj. W kierunku zatoki Vela Rina. Jest piękna piaszczysta plaża i tylko jedna restauracja.

Podobnie jak wyspa Drvenik Veli, Drvenik Mali oczaruje Cię swoją nietkniętą naturą. Wyspa obfituje w gaje oliwne i najwyższej jakości caroby.

Drvenik Veli

 

Obie wyspy, Drvenik Veli i Drvenik Mali, umożliwią Ci wakacje Robinsona, a także ucieczkę od zatłoczonych hałaśliwych plaż. Jeśli nie jesteś dla wakacji Robinsona w dosłownym znaczeniu słów, co oznacza, że ​​chcesz cieszyć się spokojem, naturą i morzem, ale także mieć zakwaterowanie w wygodnym apartamencie, pokoju lub domu wakacyjnym, skontaktuj się bezpośrednio z właścicielami kwater prywatnych. Kwatery prywatne w Drvenik Veli i Drvenik Mali to jedyna opcja, jeśli chcesz spędzić niezapomniane wakacje na tych nieco zapomnianych, ale autentycznych i pięknych wyspach.

Drvenik Veli

 

Tagi: Wakacje Robinsona, Drvenik Veli, Drvenik Mali

Chcielibyśmy usłyszeć wasze komentarze, historie i doświadczenia w Chorwacji w komentarzach poniżej


Wybrana oferta apartamentów i kwater prywatnych w Chorwacji