Apartamenty i kwatery prywatne Đakovo

Đakovo to małe miasteczko położone w sercu historycznej prowincji Slawonii we wschodniej Chorwacji. Administracyjnie należy do powiatu Osijek-Baranja i jest drugim co do wielkości miastem w tym powiecie po Osijek. Đakovo ma nieco poniżej 30 000 mieszkańców. Historia ovoakova rozpoczyna się w XI wieku od dotacji chorwacko-węgierskiego księcia Kolomana bośniackiemu biskupowi Ponsiemu, dzięki czemu biskupi stają się mistrzami Đakova...

Sortuj według:

Apartament Lovrić Đakovo

Đakovo

Od morza > 50 km
Pojemność 8 osób

od 80 €

Apartament Lovrić Đakovo ( Đakovo)

Apartament znajduje się w pobliżu centrum miasta ovoakovo, 1200 metrów od katedry św. Piotra i niedaleko stadniny koni Đakovo. Znajduje się w spokojnej części miasta, gdzie można cieszyć się spokojem i przyrodą, ale wciąż blisko centrum i tłumu. Zrelaksuj się we w pełni wyposażonym i zaaranżowanym apartamencie z 2 sypialniami, małą kuchnią, dużym salonem, łazienką, tarasem, bezpłatnym parkingiem i bezprzewodowym dostępem do Internetu, o łącznej pojemności 6-8 osób. Niech Apartman Lovrić Đakovo będzie miejscem relaksu, miejscem sukcesu w biznesie i przyjemnych chwil. Witamy w Đakovo!

Kategoryzacja Kategoryzacja - Apartament Lovrić Đakovo

Od morza > 50 km
Pojemność 8 osób

Cena od 80 €

Przewodnik turystyczny - Đakovo

Đakovo  - Herb Đakovo to małe miasteczko położone w sercu historycznej prowincji Slawonii we wschodniej Chorwacji. Administracyjnie należy do powiatu Osijek-Baranja i jest drugim co do wielkości miastem w tym powiecie po Osijek. Đakovo ma nieco poniżej 30 000 mieszkańców. Historia ovoakova rozpoczyna się w XI wieku od dotacji chorwacko-węgierskiego księcia Kolomana bośniackiemu biskupowi Ponsiemu, dzięki czemu biskupi stają się mistrzami Đakova i okolic. To wtedy zaczyna się historia diecezji Đakovo, która stała się miastem biskupim i siedzibą archidiecezji ovoakovo. Centrum ovoakova to plac Strossmayera, ograniczony katedrą, kurią, korsykiem, dworem biskupim i seminarium. Najważniejszym zabytkiem miasta jest imponująca katedra Đakovo - bazylika św. Piotra, która jest również symbolem miasta. Budowa katedry trwała 16 lat, od 1866 do 1882 roku i została zainicjowana przez biskupa Strossmayera. Za katedrą znajduje się pięknie zagospodarowany duży park o nazwie Strossmayer park, w którym co roku odbywają się szeroko znane Đakovački vezovi (tradycyjny międzynarodowy festiwal folklorystyczny trwający 2 tygodnie na przełomie czerwca i lipca). Deptak na starym mieście, który rozciąga się od katedry do kościoła Wszystkich Świętych, nazywa się Korzo i jest codziennym miejscem spotkań mieszkańców i turystów. Istnieje również bardzo interesujące muzeum ovoakovo, które zawiera kilka cennych zbiorów dotyczących historii ovoakovo i tej części Slawonii. Jedną z atrakcji turystycznych ovoakovo jest Farma ovoakovo szlachetnych koni Lipizzaner, jedna z najstarszych w Europie. Đakovo ma wiele interesujących wydarzeń w ciągu roku, z których najważniejsze to Sylwester, Đakovački vezovi, Đakovacki rezovi, Đakovo bušari, Połowa Nowego Roku, Festiwal tańców i pieśni staromiejskich, krzyże Iwana, Festiwal śpiewu kościelnego, spotkania Đakovo chorwackich krytyków literackich ... Z pewnością wielkie zaproszenie dla wszystkich turystów do odwiedzenia tego pięknego miasta w sercu Slawonii, które oczaruje Cię swoim urokiem. Możesz znaleźć zakwaterowanie w accommodationakovo w rosnącej liczbie apartamentów i pokoi w kwaterach rodzinnych, a także w bezpośrednim kontakcie z prywatnymi najemcami możesz poznać zwyczaje i kulturę tego miasta. Witamy w Đakovo!

Đakovo Prognoza pogody