Przyjazd do Chorwacji

Zapraszamy do odwiedzenia Chorwacji, rezerwacji mieszkania lub domu wakacyjnego i odkrywania wszystkich chorwackich uroku i uroku

Mapa drogowa Chorwacji

Przylot do Chorwacji

Aby wjechać do Chorwacji wymagane jest: prawo jazdy, karta rejestracyjna samochodu i dokumenty ubezpieczenia pojazdu. Międzynarodowe prawo jazdy jest wymagane do korzystania z usług wynajmu samochodów. Zezwolenie wydawane jest przez kraj auto-klub.

Kierowca pojazdu silnikowego zarejestrowanego za granicą, wjeżdżający na terytorium Republiki Chorwacji, musi posiadać ważne międzynarodowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu ważne na terytorium Unii Europejskiej lub inny dowód na istnienie takiego ubezpieczenia. Międzynarodowe dokumenty ubezpieczeniowe i dowody są uznawane za oficjalną tablicę rejestracyjną pojazdu, który zwykle znajduje się na terytorium kraju, którego krajowe biuro ubezpieczeń jest sygnatariuszem wielostronnej umowy lub ważną zieloną kartę wydaną dla pojazdu pochodzącego z kraju. którego krajowe biuro ubezpieczeń nie jest sygnatariuszem wielostronnej umowy oraz innych dokumentów i dowodów, których ważność jest uznawana przez chorwackie biuro ubezpieczeń.

Ograniczenia prędkości

  • 50 km/h - w rozliczonych obszarach
  • 90 km/h - poza wyznaczonymi obszarami
  • 110 km/h - na głównych drogach przeznaczonych wyłącznie dla pojazdów silnikowych i autostrad
  • 130 km/h - na autostradach
  • 80 km/h - dla pojazdów silnikowych z przyczepą kempingową bez hamulców
  • 80 km/h - dla autobusów i autobusów z przyczepą lekcyjną; Na autostradach autobusy mogą jechać do 100 km / h, z wyjątkiem autobusów przewożących dzieci

Należy zmniejszyć i dostosować prędkość w mokrych warunkach drogowych. Jazda z włączonymi światłami jest obowiązkowa w okresie zimowym. Korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy jest zabronione!

Korzystanie z pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe. Odblaskowa kurtka bez rękawów jest obowiązkową częścią wyposażenia awaryjnego każdego pojazdu. Kierowca jest zobowiązany do noszenia go, gdy jest w drodze, poza samochodem (zmiana opony, wykonywanie napraw w samochodzie, zapełnianie benzyną, zatrzymywanie innych samochodów w celu uzyskania pomocy itp.)

Stacja benzynowa

W większych miastach i autostradach stacje benzynowe są otwarte 24 godziny na dobę. Stacje benzynowe sprzedają Eurosuper 95, Super 95, Super 98, Super plus 98, Euro Diesel i Diesel. Gaz (LPG) jest dostępny w dużych miastach i na stacjach benzynowych na autostradach.

Aby uzyskać informacje na temat cen paliw oraz listę ośrodków sprzedających gaz LPG, przejdź do:
www.ina.hr, www.tifon.hr te www.hak.hr.

Źródło informacji: