Parki narodowe w Chorwacji

Chorwacja ma 8 pięknych parków narodowych, z których jeden znajduje się pod ochroną UNESCO. Znajdź idealne zakwaterowanie za pośrednictwem naszego katalogu, odwiedź pobliski park narodowy i przeżyj piękno i urok oferowany przez naturalne piękno Chorwacji

Park Narodowy Brijuni

Park Narodowy Brijuni

Wzdłuż zachodniego wybrzeża Istrii kilka grup wysp, wśród których najbardziej interesujących, największe i najbardziej rozwinięte Brijuni archipelag 14 wysp i wysepek powierzchni 7,4 km2. Duża wyspa jak największej wyspie Brijuni archipelagu, która była uprawiana w harmonijny krajobraz łąk i parków, zawiera niezwykle cenne pozostałości dziedzictwa architektonicznego i ważne jest, aby pamiętać, że morze jest prawie 80% z chronionym terenie parku narodowego, w którym są prawie wszystkie elementy morskiego ekosystemu Adriatyku.

Park Narodowy Kornati

Park Narodowy Kornati

Park Narodowy Kornati zajmuje powierzchnię 220 km2 i obejmuje 89 wysp, wysepek i raf o około 238 km linii brzegowej. Pomimo tej stosunkowo dużej liczby wysp, kontynentalnej części parku sprawia, że mniej niż 25% całkowitej powierzchni, podczas gdy reszta jest ekosystem morski. Pływać w krystalicznie czystym i ciepłym morzem Kornati. Jest to doświadczenie, że będziesz pamiętać przez całe życie.

Park Narodowy Krka

Park Narodowy Krka

Virgin czysta rzeka Kras z 7 magicznych wodospad pochodzący pobliżu Knin, w dwóch trzecich długości przebiega przez kaniony. Jest niezwykle bogaty w endemicznych flory i fauny, z 222 gatunków ptaków. Jezioro Visovac między Roski Slap i Skradinski policzek (13 km) jest wyspa Visovac z klasztorem franciszkańskim w sielankowych ogrodach o długiej historii kultury. Ciche jeziora i rzeki są idealne dla kajaków i kanoe. Park narodowy może pływać, więc zabrać ze sobą stroje kąpielowe i odświeżyć się w krystalicznie czystej rzece Krka!

Park Narodowy Mljet

Park Narodowy Mljet

To, według wielu, jest najpiękniejszym i najbardziej zielonej wyspie na Adriatyku. Jest to jeden z najbardziej interesujących kulturowo-historycznych perełek Morza Śródziemnego, z większą liczbą turystów każdego roku. Ktokolwiek go odwiedzić, jak ten park tak dużo, a on ciągle powraca!

Park narodowy Paklenica

Park narodowy Paklenica

Paklenica Park Narodowy zajmuje powierzchnię nadmorskiej skarpie południowej Velebit, strefy najwyższych szczytów górskich (Vaganski vrh, Babin Vrh, Sveto Brdo). Obejmuje ona obszar ulewnych przepływów Velika i Mala Paklenica, a ich charakterystyczne wąwozy wyryte pionowo na południowych zboczach Velebitu. Park Narodowy Paklenica jest najważniejszym chorwackim centrum wspinaczkowe, znany poza granicami Chorwacji. Szczególną atrakcją tego terenu wspinaczkowego jest jego bliskość do wybrzeża, a Paklenica Riviera jest idealnym miejscem do łączenia wspinaczki i sportów wodnych.

Park Narodowy Plitwickie Jeziora

Park Narodowy Plitwickie Jeziora

Najbardziej popularne wśród ośmiu parków narodowych w Chorwacji jest Park Narodowy Jeziora Plitwickie. Plitwickie Jeziora to jedyny park narodowy w Chorwacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa (UNESCO) w 1979 roku i był jednym z pierwszych na świecie. Istnieje 16 krystalicznie czystych jezior połączonych z licznymi wodospadami sprawia, że naturalny cud. Plitwickie strumień wody opadają ze skał, tworząc 78 m wysoki wodospad z Great Falls, najwyższy wodospad w Chorwacji, razem z wodą z jezior tworzy rzeka Korana.

Park Narodowy Risnjak

Park Narodowy Risnjak

W zachodniej pasmo górskie związane z Góry Dynarskie i dysponuje dużym Risnjak (1528 m) i Snjeznik (1506 m) i jest bogate w krasowych zjawisk takich usterek, przepaściami, jaskiń i kopalni. Duże powierzchnie pokryte są stare lasy iglaste, łąki górskie, subalpejskie i alpejskie flory z wielu gatunków endemicznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat fauny parku, szczególnie wielkie bestie przyjść, posłuchać i połączyć się z naturą.

Park Narodowy Północny Velebit

Park Narodowy Północny Velebit

Od Vratnik (698 m) na drodze Otočac-Senj do Veliki Alan (1379 m), otoczony morzem z nagich skał kanału Velebit, z wnętrzem zalesionych gór, Park Narodowy Północny Velebit obejmuje najszerszą część Velebit Góra. Obszar ten został uznany za park narodowy ze względu na różnorodność zjawiska krasowe, bioróżnorodności przyrody i parków krajobrazowych na stosunkowo niewielkim obszarze.